Lubelska_Scena_Poetycka_grafika_pozioma

Festiwal Lubelska Scena Poetycka

15-17 czerwca 2023 r.
Miejsce: Lublin, Muzeum Józefa Czechowicza, ul. Złota 3

 

Lubelska Scena Poetycka to nowe możliwości spotkań z wierszami

 

Już niedługo Lublin rozgrzeją nie tylko ciepłe czerwcowe wieczory, ale i wyjątkowa atmosfera, którą przyniesie ze sobą Lubelska Scena Poetycka. 15 czerwca Muzeum Czechowicza otworzy się dla wszystkich osób, które z poezją i literaturą łączy szczególna więź. Będzie czas na poetyckie czytania i spotkania, rozstrzygnięcie konkursu na tomik i jubileuszowa wystawa. Ponadto rozmowy i dyskusje oraz ostatni z eliminacyjnych slamów. Festiwal potrwa do 17 czerwca, a każdy z trzech dni wydarzenia przyniesie inną dawkę doświadczeń i inspiracji.

– “Lubelska Scena Poetycka to przestrzeń otwarta na frazy. W tym roku usłyszycie ich sporo, bo zaplanowaliśmy dla Was nie tylko klasyczne spotkania, czyli niespieszną rozmowę przeplataną czytaniem wierszy. Przygotowaliśmy również sety poetyckie, w trakcie których zaprezentują się trzy osoby autorskie – mówi Sara Akram z Fundacji Heuresis

Przez trzy dni miłośnicy i miłośniczki literatury będą spotykać się na Patio Muzeum Józefa Czechowicza na czytaniach, spotkaniach i rozmowach z zaproszonymi gośćmi i gościniami, a każdy wieczór zakończy inne wydarzenie.

Lubelska Scena Poetycka to nie tylko przestrzeń przebywania z literaturą i osobami wrażliwymi na nią. To także świetna okazja do podzielenia się własną twórczością podczas open mic’u i na slamie. To właśnie ostatni eliminacyjny slam zwieńczy wydarzenie. Zwyciężczyni lub zwycięzca slamu będzie reprezentować Lublin podczas Siódmych Ogólnopolskich Mistrzostw Slamu Poetyckiego w Poznaniu. Występy osób slamujących będą poddane głosowaniu publiczności i to jej głosy ostatecznie zadecydują o tym, kto opuści wydarzenie jako osoba zwycięska. Slam jest otwarty zarówno na osoby mające doświadczenie w występach związanych z poezją mówioną, jak i dla tych, którzy swoich sił chcą spróbować po raz pierwszy.

W tym roku na scenie festiwalowej zobaczymy osoby, które niedawno debiutowały (Kinga Skwira i Julek Rosiński) i dobrze znane nazwiska (Jakub Kornhauser). Ale przede wszystkim posłuchamy wierszy, które chodzą swoimi drogami, a ich ich autorzy i autorki poszukują nieustannie nowych sposobów mówienia o świecie.

Pełny program wydarzenia zostanie ogłoszony już wkrótce na profilu na Facebooku Fundacji Heuresis.


Organizacja: Fundacja Heuresis.
Partnerem wydarzenia jest Muzeum Józefa Czechowicza.
Projekt realizowany dzięki wsparciu Miasta Lublin, w ramach Europejskiej Stolicy Młodzieży Lublin 2023.