job

Informacja o zawodach poszukiwanych w Lublinie

Lublin jest miastem, które leży we wschodniej Polsce i jest stolicą województwa i powiatu lubelskiego. Bezrobocie wynosi ok. 5,2% i według GUS spada. Pracodawcy w tym mieście poszukują pracowników, którzy są wykwalifikowani. Dziś podpowiemy Wam, specjaliści jakich profesji są poszukiwani.

Lublin poznaj barometr zawodów

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w barometrze zawodów przygotowało ranking najbardziej poszukiwanych zawodów. Na pewno jednymi z najbardziej poszukiwanych specjalistów w Lublinie są mechanicy samochodowi. Co ciekawe, choć wiele mówi się o tym, że rynek nieruchomości na skutek pandemii i wojny sporo stracił, to jednak okazuje się, że nadal zapotrzebowanie na pracowników budowlanych jest naprawdę duże, przy czym należy zdawać sobie sprawę, że dotyczy to tylko doświadczonych pracowników wykonujących zawód taki jak: murarz, tynkarz czy operator żurawia. W Lublinie występuje też duże zapotrzebowanie na kierowców autobusów miejskich. Co ciekawe przedsiębiorstwo komunikacji w Lublinie oferuje nawet przeszkolenia. Ogólnie branża transportu nadal bardzo się rozwija, stąd też przedsiębiorcy chętnie przyjmują do pracy kierowców ciężarówek, ale ich uprawnienia muszą być zgodne z aktualnymi przepisami, które w tym roku zostały ujednolicone i dostosowane do przepisów Unii Europejskiej. Jeżeli chcecie zwiększyć swoje szanse na zatrudnienie w jednym z powyższych zawodów, koniecznie sprawdźcie CV wzór, a na pewno przyciągniecie uwagę rekrutera. Pamiętajcie, że ważna jest staranność przygotowania tego dokumentu.    

Rynek usług w Lublinie – na jakie zawody jest zapotrzebowanie? 

Rynek usług w Lublinie ciągle się rozwija. Powstają nowe restauracje, ale też bary szybkiej obsługi czy sklepy. I właśnie w tym mieście występuje zapotrzebowanie na sprzedawców, kucharzy czy kelnerów. Szeroko rozumiana branża beauty także przeżywa rozkwit, stąd pracodawcy chętnie zatrudniają kosmetologów, kosmetyczki, ale i fryzjerów. Jednocześnie rynek poszukuje pracowników doświadczonych, którzy mają realne umiejętności. W Urzędzie Pracy w Lublinie można też skorzystać z możliwości podniesienia kwalifikacji. Oferowane są staże i bony stażowe, trójstronne umowy szkoleniowe. Można skorzystać z dofinansowania do studiów, ale też z pożyczek szkoleniowych. Osoby bez kwalifikacji mogą je uzyskać, gdyż oferowane jest także przygotowanie zawodowe dla dorosłych. Może mieć formę praktycznej nauki zawodu dla dorosłych albo przyuczenia do pracy. Decydując się na jedną z propozycji, jakie oferuje urząd pracy rzeczywiście można podnieść swoje kwalifikacje. Warto też pamiętać o tym, że rynek pracy ciągle się zmienia i czasami trzeba się przebranżowić, aby zdobyć pracę.