Za nami 13.edycja Carnavalu Sztukmistrzów i Urban Highline Festival. Po raz kolejny widzowie nas nie zawiedli i licznie przybyli do Lublina, entuzjastycznie reagując na występy artystów ulicznych i scenicznych, doceniając ich gromkimi brawami i pełną frekwencją.

W konkursie buskerskim zagłosowało ponad pól tysiąca osób. Spośród wszystkich występujących buskerów został wyłoniony zwycięzca- Krzysztof Kostera, który zdobył największą sympatię publiczności.
Pomimo zmiennej pogody, większość punktów programu udało się zrealizować. W tym roku gościliśmy około 70 artystów z 15 krajów. Na ulicach Lublina można było zobaczyć tysiące uśmiechniętych twarzy i usłyszeć miliony braw.

Oprócz emocji związanych z uczestnictwem w spektaklach, publiczność miała okazje wziąć udział w wydarzeniach towarzyszących. Kilkanaście osób mogło doskonalić swoje umiejętności na warsztatach aerialowych, gdzie w pięknym pokazie podsumowującym mogli zaprezentować efekty swojej czterodniowej pracy. Dużym zainteresowaniem cieszyło się również miasteczko cyrkowe zorganizowane dla najmłodszych oraz atrakcje i pokazy w VIVO! Lublin. Przez dni festiwalowe karmiła nas pysznie strefa food trucków, mogliśmy odpoczywać w strefach relaksu naszych sponsorów, a o dobrą zabawę na Błoniach dbał szalony Bar Żongler. Na spotkaniu Pedagogów Cyrku nie zabrakło znakomitych gości oraz publiczności żywo zainteresowanej tematem nowego cyrku.

Serdecznie dziękujemy wszystkim wspaniałym artystom za moc wrażeń oraz publiczności za świetny odbiór i przyjęcie festiwalu oraz wszystkim współpracującym z festiwalem, w tym Fundacji Firmament organizującej Urban Highline Festival, dzięki, której mieliśmy okazję zobaczyć 130 highlinerów.