Plakat reklamujący wydarzenie o nazwie Open mic.

Wejdź w wiosnę z frazą: koncert + open mic

24 marca, godzina 20:00

Qulturalna, ul. Grodzka 26

Po zorganizowanych w zeszłym roku wydarzeniach okołopoetyckich – w tym festiwalu Lubelska Scena Poetycka – fundacja Heuresis powraca z projektem „Z frazą”. W ramach projektu odbędą się trzy slamy (pierwszy z nich, już 1 kwietnia, to slam eliminacyjny do Ogólnopolskich Mistrzostw Slamu!), trzydniowy festiwal poetycki, spotkania autorskie z autorkami i autorami oraz inne wydarzenia obok, przy i wokół literatury. 

– Macie swoje ulubione frazy poetyckie? Bo nasz pomysł na projekt poetycki zaczął się od takiej – „lubię chodzić z frazą po mieście” – którą napisała Sara Akram w jednym z wierszy. Z frazą – a właściwie z frazami – lubimy się bardzo. Dlatego w trakcie najbliższych kilku miesięcy damy Wam niejedną okazję, żeby spędzić z nimi dużo czasu – mówi Magdalena Krasuska, prezeska Fundacji Heuresis. 

Pierwsze wydarzenie „Z frazą” odbędzie się już w najbliższy piątek, 24 marca, o godzinie 20, w Qulturalnej przy ulicy Grodzkiej 26. Razem z zaprzyjaźnionym zespołem Pojazzja przygotowaliśmy wieczór pełen dźwięków i słów: koncert + open mic. 

Grupa Pojazzja powstała z miłości do poezji i muzyki jazzowej – to grupa przyjaciół, których łączy wspólna pasja. Wspólne koncerty są dla nich zarówno okazją do inspirowania słuchaczy, jak i do bycia inspirowanymi przez publiczność. Pojazzja rozgrzeje mikrofony dla Was samych: po koncercie otwieramy się na Wasze teksty i Waszą wrażliwość. Po godzinie 21 będziecie mieli możliwość pokazania światu swoich tekstów: prozy, poezji i wszystkiego, co pomiędzy lub poza. Będziemy słuchać, mówić, rozmawiać, dzielić się doświadczeniami i wrażeniami – wszystko to w otwartej i pełnej życzliwości atmosferze.  

Zapraszamy na wspólne świętowanie i huczne otwarcie wiosennego sezonu poetyckiego! 

Organizator: Fundacja Heuresis (działanie realizowane dzięki wsparciu Miasta Lublin, w ramach Europejskiej Stolicy Młodzieży Lublin 2023)

 

Partnerem wydarzenia jest Qulturalna.

Projekt realizowany dzięki wsparciu Miasta Lublin, w ramach Europejskiej Stolicy Młodzieży Lublin 2023.

 

Informacje o kolejnych wydarzeniach będziemy publikować w mediach społecznościowych Fundacji Heuresis:

https://www.facebook.com/FundacjaHeuresis 

https://www.instagram.com/fundacjaheuresis