Grafika promująca spotkanie z Pawłem Harlenderem.

Spotkanie z Pawłem Harlenderem

10 maja 2024 r., godz. 18:00

Muzeum Józefa Czechowicza w Lublinie, ul. Złota 3

Tematem spotkania będzie m.in. książka „Nielegalne kopie”, wydana nakładem wydawnictwa WBPiCAK, które opisuje ją w następujący sposób: „Debiut Pawła Harlendera opisuje świat z niedalekiej przyszłości, w której, jak się czasami zdaje, już żyjemy. To opis emocjonalny, z wyczuwalnym pulsem hip-hopowego beatu, w którym wola mocy obliczeniowej silniejsza jest niż pragnienie nowych przestrzeni psychodelicznych i bionicznych gadżetów. Choć nie zawsze. Tomik proponuje zawieszenie w płynnych granicach fabuł typu sci-fi, cyberpunk, postapo; świat ten w każdym momencie mogą zaludnić (?) nielegalnie utworzone kopie ludzi. Jednak w owej kastowej rzeczywistości nowej gospodarki towarowej po apokalipsie, zwłaszcza z perspektywy cyberszczura, tak wielkie zagrożenie dla starej jednostkowości nie prowokuje krytyki politycznej, a okopywanie się w nowej tożsamości wyrzutka. Jest to oczywiście wciągająca gra, ponieważ świat cyberplemion wytwarza swoje cybertabu: Czy sami nie jesteśmy czyimiś nielegalnymi kopiami? Check it out.”

Paweł Harlender – kleję linie, układam piksele, bazgram po kartkach, daję szepty i krzyki pod beaty. Stoner Polski. kmina design. Nielegalne kopie. Krk.

“rewers” to podcast przy poezji, popularyzujący poezję współczesną w Polsce – w tym również slam. Prowadzą go związane z Lublinem dziennikarki Joanna Jastrzębska i Katarzyna Kozak.

Po spotkaniu (ok 19:30) otworzymy mikrofon dla wszystkich osób, które zechcą podzielić się (niekoniecznie) swoją twórczością.

Prowadzenie: Joanna Jastrzębska, Katarzyna Kozak