grafika - lampy

Rozświetl z nami Noc Kultury!
Warsztaty tworzenia lamp – LampART

Lubelska Noc Kultury już za niespełna miesiąc (1/2 czerwca). To niepowtarzalne wydarzenie, które co roku wciąga mieszkańców i mieszkanki miasta oraz turystów w wir artystycznych doświadczeń. Na publiczność czekają instalacje artystyczne, koncerty, wystawy i pokazy. Festiwal jest doskonałą okazją do rozwijania własnych talentów oraz pobudzania kreatywności.

Oprócz otwartego naboru, w którym każdy mógł zgłosić swój pomysł na nocokulturowe wydarzenie oraz konkursów przygotowanych specjalnie z myślą o publiczności, w tym roku wszyscy zainteresowani mogą wziąć udział w warsztatach tworzenia upcyclingowych lamp. Świetliste dzieła zostaną zaprezentowane na wystawie, której otwarcie nastąpi podczas Nocy Kultury.

– W naszej pracowni czekają przeróżne materiały i narzędzia, a także wsparcie elektryczne osób z doświadczeniem. Jeżeli masz pomysł na własną lampkę, to nasze warsztaty są miejscem, gdzie możesz go zrealizować i doświadczyć prawdziwego „oświecenia”. Nie ma ograniczeń – od rurek po wiaderka, od starych słoików po koszyki, od filiżanek po lakierki… Każdy przedmiot może stać się inspiracją do stworzenia niepowtarzalnej lampy. Zachęcamy do przyniesienia własnych rzeczy, z których chciałbyś/chciałabyś skorzystać – wspólnie pomożemy Ci stworzyć dzieło, które rozświetli tegoroczną Noc Kultury – opowiada Piotr Zieniuk z Fundacji Kultura Enter.

Aby wziąć udział w warsztatach, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie warsztatykultury.pl. Udział w zajęciach jest bezpłatny. Cały program festiwalu dostępny jest na stronie internetowej www.nockultury.pl

Warsztaty ze sztuki tworzenia upcyclingowych lamp | LampART


Kiedy:
15–16 maja 2024 r., godz.17.00–21.00, Grupa I
21–22 maja 2024 r., godz. 17.00–21.00, Grupa II
1 czerwca 2024 r., godz. 19.00 – otwarcie wystawy podczas Nocy Kultury

Gdzie: Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 5a, sala medialabowa, I piętro
Dla kogo: dla osób pełnoletnich
Zapisy: przez formularz online, udział bezpłatny, liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.
Dostępność: słuchawki wyciszające, pokój wyciszeń
Bariery architektoniczne: https://www.youtube.com/watch?v=UascdbXBhdA

Organizator: Fundacja Kultura Enter i Warsztaty Kultury w Lublinie
Projekt zrealizowany dzięki wsparciu Miasta Lublin.

Przypominamy, że w tworzenie Festiwalu możesz włączyć się także pisząc limeryk o Lublinie i biorąc udział w konkursie fotograficznym „Neurony Miasta”. Do wygrania są aparaty Instax, gadżety festiwalowe oraz debiut poetycki na Wieży Trynitarskiej podczas Nocy Kultury! Więcej informacji o konkursach znajdziesz na stronie nockultury.pl.


O Nocy Kultury
Noc Kultury to kilkaset bezpłatnych wydarzeń artystycznych w przestrzeni publicznej Lublina. To tysiące uśmiechniętych ludzi spacerujących ulicami miasta w poszukiwaniu niezapomnianych wrażeń. To jedyna taka noc w roku, kiedy niemożliwe staje się możliwe! Koncerty, instalacje świetlne, spektakle, pokazy, warsztaty i wiele, wiele innych, wymykających się definicjom. Uczestnicy i uczestniczki mogą przeżyć kumulację doświadczeń i przygód spakowanych w pakiet siedmiu godzin. Tylko od nich zależy, czy to będzie noc szalonych koncertów i spektakli, czy kameralnych spotkań literackich. Noc Kultury, poprzez instalacje w przestrzeni publicznej, zmienia całe ulice nie do poznania: to czas, kiedy można wąchać bramy, głaskać kudłate ściany, zaglądać przez dziurkę od klucza do fantastycznych światów. Przed wyjściem koniecznie trzeba naładować baterie w aparacie!
Noc Kultury
1/2 czerwca 2024 r.
Stare Miasto, Lublin
Wstęp wolny


Organizatorem Festiwalu są Warsztaty Kultury w Lublinie, Instytucja Kultury Miasta Lublin oraz Miasto Lublin.
Patronat honorowy nad projektem objął Prezydent Miasta Lublin – Krzysztof Żuk.
Patroni medialni: TVP Kultura, TVP 3 Lublin, Polskie Radio Lublin, Radio Centrum, Gazeta Wyborcza, dlaStudenta.pl, Kultura Enter
Sponsorzy: Perła – Browary Lubelskie S.A.