kiedys-to-bylo

Festiwal “Kiedyś to było!” – powrót do lat 80-tych
23 czerwca 2024 r, od 15:00 do 20:00
Plac Litewski

 
 
Grupa młodych ludzi, połączonych wspólną pasją i chęcią stworzenia wyjątkowej inicjatywy dla mieszkańców Lublina, ma ogromną przyjemność zaprosić Was na festiwal “Kiedyś to było!” – powrót do lat 80-tych. 
 
 Już 23 czerwca od 15:00 do 20:00 na Placu Litewskim będziecie mieli okazję przenieść się o kilkadziesiąt lat w przeszłość. To doskonała okazja, aby powspominać stare czasy, odkryć je na nowo oraz doświadczyć mnóstwa przewidzianych atrakcji. Festiwal ten to hołd dla tamtych lat i jednocześnie świetna okazja, by poczuć atmosferę, która towarzyszyła naszym rodzicom i dziadkom
 
W ramach wydarzenia przygotowaliśmy wiele atrakcji, które pozwolą Wam w pełni poczuć klimat lat 80-tych:
– potańcówka: taneczne szaleństwo w rytmach muzyki, która królowała na parkietach dyskotek sprzed kilku dekad.
– karaoke: sprawdźcie swoje wokalne talenty, śpiewając największe hity lat 80-tych.
– malowanie muralu: wspólne tworzenia dzieła sztuki. 
– quiz o latach 80-tych: test wiedzy z zakresu kultury, historii i życia codziennego tamtych lat.
– gry z dawnych lat: przywołamy wspomnienia, które bawiły i integrowały młodzież kilkadziesiąt lat temu.
– gry w symulatorach potrzeb szczególnych: zrozumienie i empatia poprzez symulacje, które pokażą, jak wygląda i wyglądało życie osób z różnymi potrzebami.
– sklepik z nagrodami: zdobywajcie punkty w konkursach i wymieniajcie je na ciekawe nagrody, nawiązujące do tamtych lat.
– ścianka fotograficzna: uchwyćcie momenty spędzone na festiwalu i zróbcie sobie zdjęcie na tle specjalnie przygotowanej dekoracji w stylu lat 80-tych. 📸
 
Wydarzenie będzie przedstawiać styl życia i rzeczywistość lat 80-tych, jednocześnie porównując je z współczesnością. Będzie to doskonała okazja do refleksji nad zmianami, jakie zaszły na przestrzeni lat oraz do zrozumienia, jak bardzo zmieniło się nasze codzienne życie. Zachęcamy do przybycia w strojach nawiązujących do lat 80-tych.
 
Festiwal ma na celu włączenie wszystkich osób, bez żadnych ograniczeń. Chcemy, aby każdy mógł poczuć się częścią tego wyjątkowego wydarzenia, niezależnie od stanu zdrowotnego. 
 
Dla osób niepełnoletnich wymagana jest zgoda rodzica na udział w wydarzeniu. Formularz zgody można znaleźć pod poniższym linkiem:
https://drive.google.com/…/11qLXjLSHvml0HTV69Wk…/view…
 
Festiwal organizują uczestnicy Akademii Lokalnego Animatora realizowanego w ramach działalności Centrum Informacji i Rozwoju Młodzieży finansowanego ze środków Funduszy EOG i Funduszy Norweskich w ramach inicjatywy bilateralnej “Młodzież dla Miasta, Miasto dla Młodzieży – projekty i inicjatywy angażujące i włączające lokalne społeczności”.