Dobrze, że jesteście! Kino i muzyka w CK! 13-19.VII.

dobrze-ze-jestescieDobrze, że jesteście!
Kino i muzyka w Wirydarzu
13-19 lipca 2020r.
Wirydarz Centrum Kultury
W ramach cyklu „Ogród rozkoszy ziemskich” zobaczymy hipnotyczny, odurzający, pulsujący energią i muzyką lat 90-tych film twórcy „Love”, „Nieodwracalne” i „Wkraczając w pustkę”.

„Climax” to inspirowana autentycznymi wydarzeniami opowieść o grupie tancerzy, którzy w pewną zimową noc spotykają się w opuszczonej szkole na odludziu. Taneczna próba w rytm przebojów Daft Punk, Aphex Twin i Soft Cell szybko zamienia się w pełną seksualnego napięcia imprezę.

W Wirydarzu usłyszymy też Monikę Kowalczyk z zespołem. Laureatka ogólnopolskich festiwali muzycznych, która swoimi autorskimi u
tworami pokazuje świat takim, jakim go widzi.
Muzycznie będzie też w Muszli Koncertowej Ogrodu Saskiego. W piątkowy wieczór scena Muszli należeć będzie do Marie oraz Kokavice. Marie to wokalistka i tekściarka, której ciepły głos przeciwważy zadziornym tekstom. Z kolei Kokavice to trzyosobowa grupa ambitnych muzyków z Lublina. W ich utworach wyraźnie słychać inspirację latami 80. Specjalnością Stylowej Orkiestry Tanecznej jest muzyka retro, filmowe przeboje lat 20. i 30. oraz najpiękniejsze melodie tego okresu. Ich koncerty to ukłon w stronę melodyjności, niebanalnych kompozycji i tekstów. Dollars & Birds Freestyle to efekt kilkuletniej współpracy rapera Dolara i wokalisty oraz gitarzysty – Marcina Kruka. O tym jak artyści łączą polskie i światowe hity muzyki rozrywkowej z improwizacją rapową przekonamy się w niedzielę.
W sobotnie i niedzielne popołudnie mistrzowie sztuki improwizacji zapraszają na plac Litewski na „Legendę o Czarciej Łapie”. Półtoragodzinne przedstawienie oparte jest na legendzie o Sądzie Diabelskim. Poławiacze śpiewają, tańczą, rozśmieszają i jak zwykle zaskakują.