Z ulem w miasto – 30.VI.-VIII.

ul z Borzechowa_1Z ULEM W MIASTO
30 czerwca 2020 r.
ul. Grottgera - Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego
(parter budynku)

 

XIX-wieczny ul z Borzechowa ze zbiorów Muzeum Wsi Lubelskiej wyruszy w Miasto! Wraz z początkiem lipca zawita w progi Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego przy ul. Grottgera 4. W ten sposób lubelski skansen aktywnie włącza się w kampanię „Lubelskie -wspólnie dla pszczół”.
We wtorek – 30 czerwca, XIX-wieczny ul ze zbiorów Muzeum Wsi Lubelskiej wyruszy w miasto. Jest to niezwykła rzadkość, że zabytek opuszcza Muzeum. W ten sposób lubelski skansen włącza się w kampanię zainicjowaną przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego pt. „Lubelskie - wspólnie dla pszczół” przypominając, jak ważna jest poprawa warunków życia tych niewielkich owadów. Ponadto Muzeum Wsi Lubelskiej chce mówić o bogatej historii pasiecznictwa, a także o tym, że czerpiąc z doświadczeń przeszłości możemy mądrze budować naszą przyszłość.

Ul z Borzechowa stanie niemal w samym sercu naszego miasta przy ul. Grottgera 4 na parterze budynku Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego. Jest to wyjątkowa szansa, aby zobaczyć XIX-wieczny zabytek ze zbiorów lubelskiego skansenu w centrum Lublina.

Mieszkańcy miasta będą mogli oglądać ul od końca czerwca do połowy sierpnia