XIX Tydzień Bibliotek 8-15.V.

Grafika ilustrująca ludzika ze skrzydłami wkładającego element mający formę książki do innych elementów symbolizujących kulę ziemską. Obok, na czarnym tle, informacje o wydarzeniu.

XIX Tydzień Bibliotek

8-15 maja

Co roku Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich organizuje, w dniach 8-15 maja, Tydzień Bibliotek - program promocji czytelnictwa i bibliotek. Ma on na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa.

Miejska Biblioteka Publiczna w Lublinie uczestniczy w akcji od wielu lat, przygotowując za każdym razem bogaty program imprez składający się z wystaw, spotkań autorskich i warsztatów. W naszych progach z radością witać będziemy i dorosłych Czytelników i tych najmłodszych.

W naszej ofercie będzie można znaleźć spotkania autorskie: z Magdaleną Stachulą, Maciejem Wijatkowskim, Anną Ziobro.

Wernisaże wystaw:  akwareli Artura Przybysza,  wystawy Sławomira Księżniaka "Naczynia plakaty koncertowe", czy wystawę poświęconą Janowi Marcinowi Szancerowi, a także Marii Konopnickiej. 

Odbędziemy spotkania podróżnicze do Kanady, przybliżymy kulturę i pisarzy kolumbijskich, tureckich, marokańskich i japońskich.

Prof. Lech Giemza wygłosi wykład pt. "Pan Tadeusz Adama Mickiewicza i jego naśladowcy".  Grzegorz Sztal opowie o „Początkach tradycji kawalerii w okresie Konstytucji 3 maja” oraz o „Losach Jankowskich i Magierskich”.

Seniorzy spotkają się z twórczością Julii Hartwig, Anny Łyczewskiej,  wezmą udział w pokazie filmowym z cyklu „Kino dla Seniorów” i różnych warsztatach.

Dla najmłodszych przygotowaliśmy warsztaty plastyczne, edukacyjne, bajkowe poranki i książki z rozszerzoną rzeczywistością, a także roślinny street art.

Cały program XIX Tygodnia Bibliotek można znaleźć na stronie https://tydzienbibliotek.sbp.pl/ 

 

Zapraszamy do udziału w naszych wydarzeniach!