Wystawa “Lublin. Pamięć miejsca” – webinar na żywo 9.IX.

zwiedzanie-bramyWystawa “Lublin. Pamięć miejsca”
Wydarzenie na żywo w formie webinaru
9 września 2020 r.

Wystawa “Lublin. Pamięć miejsca” eksponowana w Ośrodku “Brama Grodzka - Teatr NN”, prezentuje historię lubelskiej dzielnicy żydowskiej poprzez opowieść, dźwięk i obraz. Przechodząc przez ekspozycję obejrzymy setki fotografii i dokumentów, wsłuchamy się w dźwięki przedwojennego miasta i wspomnienia jego mieszkańców. Znajdziemy się w przestrzeni symbolicznego archiwum z ułożonymi na półkach segregatorami i teczkami, w których zawarte są informacje o konkretnych domach, ulicach i dawnych mieszkańcach lubelskiej dzielnicy żydowskiej.

Wydarzenie będzie realizowane na żywo w formie webinaru, a uczestnicy będą mieli możliwość zadawania pytań za pośrednictwem czatu. W dobie epidemii, gdy nie możemy jeszcze zaprosić Państwa do naszych wnętrz, formuła online daje szansę zapoznania się z naszą wystawą i spotkania z przewodnikiem bez konieczności wychodzenia z domu.

Aby wziąć udział w wydarzeniu, wystarczy się zarejestrować. Liczba miejsc ograniczona. Link do rejestracji:

https://tiny.pl/75fh8

Przewidywany czas zwiedzania to ok. godziny.

Wirtualny spacer poprowadzi Joanna Zętar - od 2001 roku pracowniczka Ośrodka „Brama Grodzka – Teatr NN” jako koordynatorka projektów: „Zapomniana przeszłość – Wielokulturowe Tradycje Lubelszczyzny”, Archiwum Fotografii, „Opowieści o dzielnicach Lublina”. Obecnie redaktor naczelna i content menager portalu www.leksykon.teatrnn.pl, działającego w ramach Laboratorium Teatru NN – Nowe Narracje. Autorka licznych prezentacji i artykułów dotyczących Ośrodka „Brama Grodzka – Teatr NN”.

Wydarzenie realizowane we współpracy z Narodowym Centrum Kultury w ramach Festiwalu Kultury Żydowskiej w Lublinie
[https://www.facebook.com/lublinerfestival/ ].