Wystawa „Gdzie jest sztuka?” – Galeria Labirynt, wernisaż 5.IX.

sztukaWystawa „Gdzie jest sztuka?”

Galeria Labirynt
Ul. ks. J. Popiełuszki 5


5 września 2020, godz. 15:00


Otwarcie: wstęp wolny

Efekty wakacyjnych warsztatów edukacyjnych „Gdzie jest sztuka?”

W pierwszą sobotę września odbędzie się otwarcie wystawy będącej efektem wakacyjnych spotkań nastoletnich artystów i artystek. Przez miesiąc wspólnie zastanawiali się na tym „Gdzie jest sztuka?”, przyglądając się niepotrzebnym już przedmiotom codziennego użytku.

Materią sztuki stały się kable, widelce, znoszone trampki czy wyrzucone krzesła wygrzebane z zapomnianych schowków. Porzuconym rzeczom nadano nowe formy i znaczenie, zamieniając je w instalacje artystyczne. Prace prezentowane na wystawie nawiązują do najważniejszych nurtów i tworzących w ich ramach artystów sztuki współczesnej: od pop artu przez sztukę konceptualną po land art.

Artystki i artyści uczestniczący w wystawie: Antoni Boczek, Lena Chudzik, Weronika Karska, Maja Kotyra, Maja Kornet, Olga Kozak-Grundszok, Antonina Mądzik, Filip Ornal, Maria Ornal, Maria Pasiuk, Maja Poppe, Ewa Potapczuk, Michalina Rozenbajgier, Wiktoria Świątek, Wiktor Wilczek, Helena Znamierowska, Milena Żółkowska.

Warsztaty i wystawa sfinansowana została przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014-2020.

Kuratorki: Michalina Broda, Klaudia Brzuch, Justyna Miedzwiecka