TAM GDZIE TERAZ -Wystawa przeciw homofobii – Galeria Labirynt 18.VII.-14.VIII.

labirynt-przeciw 

Tam gdzie teraz
Galeria Labirynt, ul. ks. J. Popiełuszki 5
Otwarcie 18.07.2020 (sobota), godz. 18.00 na żywo oraz online
Wystawa czynna do 14.08.2020 (wt.–niedz., godz.12.00–19.00)

Tam, gdzie teraz czyli stypendyści i stypendystki Gaude Polonia w Labiryncie

Zobacz prace zagranicznych artystów w Galerii Labirynt! W sobotę 18 lipca odbędzie się otwarcie wystawy „Tam gdzie teraz”.

Tam gdzie teraz to już piąta wystawa prezentująca prace powstałe w trakcie pobytu rezydencyjnego w Polsce wybranych stypendystów i stypendystek programu Gaude Polonia. W tegorocznej odsłonie prezentują się zarówno znani twórcy i twórczynie, którzy pomimo młodego wieku brali/ły już udział w ważnych międzynarodowych wydarzeniach artystycznych, jak również niedawni absolwenci i absolwentki szkół artystycznych. Artystom i artystkom nie narzucono żadnych ograniczeń tematycznych czy formalnych, dzięki czemu wystawa stanowi przegląd różnorodnych postaw artystycznych. Prezentowane dzieła to w większości nowe realizacje powstałe w tym roku, podczas pobytu w Polsce – prace wideo, instalacje, obiekty, fotografie, performanse. Wystawa ma charakter work in progress, gdyż jej celem jest prezentacja efektów ciągle jeszcze trwających rezydencji. Większość prac będzie pokazywana po raz pierwszy na wystawie w Galerii Labirynt.

Artyści i artystki: Yehor Antsyhin, Piotr Armianovski, Yuriy Biley, Tomas Hazslinsky, Tatsiana Karpachova, Anton Karyuk, Katya Libkind, Maksim Shumilin, Oleksiy Zaitsev, Anna Zvyagintseva

Wydarzenie dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury.


Bilety: https://labirynt.com/bilety/
Kuratorzy: Waldemar Tatarczuk, Anna Karpenko
Wernisaż tłumaczony na PJM (Ewelina Lachowska) i język angielski (Krystian Kamiński)