Spotkanie autorskie z Jarkiem Szubrychtem 14.X. MBP

grafika przedstawia czarną płytę gramofonową na czerwonym adapterze, od którego odchodzą czarne nuty na białej pięciolinii oraz książki z czerwoną okładką. Napisy są głównie czarne na niebieskim tle.

Spotkanie autorskie z Jarkiem Szubrychtem
„Od wokalisty do dziennikarza i krytyka muzycznego”
14 października 2021 godz. 17.00

Filia nr 2 MBP, ul. Peowiaków 12

Jarek Szubrycht (ur. 1974) - dziennikarz "Gazety Wyborczej". Redaktor naczelny magazynu "GaMa" (wcześniej "Gazeta Magnetofonowa"). Publikował również m.in. w "Polityce", "Przekroju" i obu wcieleniach "Machiny", prowadził portale T-Mobile Music i Red Bull Muzyka oraz autorską audycję radiową w Off Radiu Kraków. Autor i tłumacz książek o tematyce muzycznej i biografii - m.in. Bez litości. Prawdziwa historia zespołu Slayer, Wydawnictwo Kagra, 2006, Lemmy autobiografia - Biała gorączka, Lemmy Kilmister, Janiss Garza, Wydawnictwo Kagra, 2007 - tłumacz , Maryla Rodowicz. Wariatka tańczy, Wydawnictwo G+J Gruner&Jahr, 2011 czy Vader. Wojna Totalna, Wydawnictwo Sine Qua Non, 2014. Członek Rady Akademii Fonograficznej. Emerytowany wokalista metalowy, związany z grupą Lux Occulta.

Projekt „Muzyka. Kultura. Książka. Biblioteka.” jest realizowany w Filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie. Podejmowane działania będą obejmują pięć spotkań autorskich z uznanymi twórcami i dziennikarzami muzycznymi, posiadającymi również znaczący dorobek publicystyczny, książkowy i artystyczny. Skierowany jest do szerokiego grona odbiorców, w szczególności do młodzieży licealnej i studentów, ale także do pozostałych dorosłych odbiorców. Głównym celem projektu jest podniesienie poziomu wiedzy o literaturze poświęconej muzyce poprzez kontakt z cenionymi twórcami literatury i dziennikarzami płynnie poruszającymi się w meandrach współczesnej kultury, literatury i sztuki. Wierzymy, że projekt stanie się swoistym kompasem w poszukiwaniu wartościowych lektur i muzyki dostępnych w zbiorach MBP w Lublinie.

„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych”