Spacer śladami Józefa Czechowicza 5.VII.

spacer-czechowicz

Spacer śladami Józefa Czechowicza

Termin: 5 lipca  godz. 19:00
Miejsce: start na wiadukcie Poniatowskiego (od strony Czechowa)

W czasie pierwszej lipcowej pełni księżyca ulice miasta przemierzał czechowiczowski Wędrowiec. W tym roku Lublinianie już po raz osiemnasty pójdą jego śladami, kierując się słowami Poematu o mieście Lublinie.

W tym roku, w związku z epidemią koronawirusa, musimy ograniczyć liczbę uczestników do 3️⃣0️⃣ osób. Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres: magdalena.krasuska@tnn.lublin.pl.
Jedna osoba może pobrać tylko dwie wejściówki – dla siebie i dla Towarzysza/Towarzyszki.

😷 Koniecznie zabierzcie ze sobą maseczki i pamiętajcie o bezpiecznych odległościach 🙂

Dla wszystkich osób, które niedzielę podążą śladami Wędrowca, przygotowaliśmy ręcznie wykonane tomiki „Poematu o mieście Lublinie” oraz okolicznościowe exlibrisy. Do dyspozycji uczestników będą mapki z trasą spaceru i tekstem Poematu (jednorazowego użytku, bezzwrotne). Jeżeli nie chcą Państwo korzystać z mapki w wersji papierowej, Poemat dostępny jest w wersji elektronicznej na naszej stronie internetowej: http://teatrnn.pl/leksykon/artykuly/jozef-czechowicz-poemat-o-miescie-lublinie-1934/

Spacer odbył się po raz pierwszy w 2003 roku, w setną rocznicę urodzin Czechowicza. Od tego czasu wydarzenie zdążyło wrosnąć w krajobraz kulturalny miasta. Każdego roku uczestnicy wkraczają do miasta śladami wędrowca, od strony Górek Czechowskich. Następnie zdążają ku dawnemu przedmieściu Wieniawa, odwiedzają cmentarz przy ulicy Lipowej i Krakowskim Przedmieściem przechodzą na Stare Miasto. Tam, śladem nieistniejącej już ulicy Szerokiej, schodzą w miejsce, gdzie niegdyś znajdowała się dzielnica żydowska. Opuszczają miasto przez Kalinowszczyznę i Czwartek.

Tekst „Poematu o mieście Lublinie: http://teatrnn.pl/leksykon/artykuly/jozef-czechowicz-poemat-o-miescie-lublinie-1934/

Geneza utworu: http://teatrnn.pl/leksykon/artykuly/poemat-o-miescie-lublinie-geneza/

Wstęp wolny!