Sierpień w Muszli Koncertowej Ogrodu Saskiego – 14 i 15.VIII.

slavic-jazz-underground

Slavic Jazz Underground

14 sierpnia 2020 r. godz. 19:00

Muszla Koncertowa w Ogrodzie Saskim

Wstęp wolny

Idea zespołu polega na sklejeniu inspiracji folkowych z muzyką współczesną – lekko elektroniczną, lekko jazzową.

Na froncie zmaksymalizowana kobieca energia: trzy równoważne głosy (Lena Romul, Martyna Zając, Patrycja Malinowska), opowiadające głębokie kobiece rozterki i uniesienia, a za nimi solidna instrumentalna podstawa męska (Patryk Kraśniewski, Bartek Alber, Piotr Olszewski, Jerzy Markuszewski). Dzięki kampanii crowdfundingowej po opublikowaniu pierwszych utworów SJU zebrało fundusze, by nagrać debiutancki album. Produkcji i realizacji nagrań podjęli się Mariusz Dziurawiec i Jarosław Smak z legendarnego Studio AS One, a gościnnie na płycie usłyszymy śpiewające Kobiety z Kapeli ze Wsi Warszawa, cymbały Magdy Sobczak, lidera Żywiołaka – Roberta Jaworskiego na lirze korbowej, Barta Pałyge na fideli i piszczałkach i Łukasza Czekałę w solówce jazzowej na skrzypcach. Wisienką na torcie są saksofony liderki kolektywu. Oprawą graficzną zajęła się siostra Leny, Justyna Romul. Premiera odbyła się 16 czerwca 2020.

skład zespołu:

  • Lena Romul – saksofon, wokal
  • Martyna Zając – wokal
  • Patrycja Malinowska – wokal
  • Patryk Kraśniewski – instrumenty klawiszowe
  • Bartek Alber – gitary
  • Piotr Olszewski – gitara basowa
  • Jerzy Markuszewski – perkusja, elektronika

* * *

pani-bum

Pani Bum robi szum

15 sierpnia 2020 r. godz. 19:00

Muszla Koncertowa w Ogrodzie Saskim

Wstęp wolny

Pani Bum zrobi retro szum, a nogi instynktownie wyrwą się do tańca!

Za konsoletą stanie performerka Pani Bum. Usłyszycie klasykę przedwojennej piosenki – swing i tango w nowych aranżacjach oraz piosenki najwspanialszych polskich artystów lat 80-tych, takich jak Maanam, Zbigniew Wodecki czy Andrzej Zaucha.

Pani Bum – performerka, disc jockey’ka, muzyk. Specjalizuje się w old fashioned beats. Gościła w wielu klubach muzycznych w Warszawie i Lublinie. Znana z cyklu imprez „Nogi Instynkt” w Klubie Spatif. Jurorka Drugiej Edycji Programu TV „Śpiewajmy razem”.