Kino Perła! Całe wakacje!

Rusza jubileuszowa edycja
Kina Perła!

 Start już 11 czerwca!

KINO PERŁA

Dobra wiadomość dla wszystkich kinomaniaków! Rusza plenerowe Kino Perła! Od piątku 11 czerwca przez pięć dni w tygodniu, aż do końca sierpnia, w wyjątkowej scenerii historycznego Browaru Perła przy ul. Bernardyńskiej w Lublinie będzie można oglądać największe filmowe hity. Projekcje zaczynają się tuż po zachodzie słońca, zwykle około godziny 21:00, a wstęp na nie jest bezpłatny. Już po raz dziesiąty na miłośników kina czekać będzie doskonale dobrany repertuar podzielony na 5 bloków tematycznych:

Tegoroczne środy to cykl zatytułowany Be Free! Od ponad roku cały świat zmaga się z pandemią koronawirusa, wszyscy jesteśmy już tym bardzo zmęczeni i chcemy poczuć się wolni. Dlatego w środy zaprezentowane zostaną filmy, których motywem przewodnim jest wolność. Hitami tego bloku będą m.in. brawurowa animacja oparta na reportażu Ryszarda Kapuścińskiego „Jeszcze dzień życia”, eksplodująca muzyką, tańcem i czystą rebelią „Ema” czy dokument o piłkarzu wszech czasów „Diego Maradona”.

Na czwartki, w związku z jubileuszową, dziesiątą edycją Kina Perła, organizatorzy przygotowali blok urodzinowy zatytułowany Wszystkiego najlepszego! W nim znajdą się filmy związane z dobrą kuchnią („Niebo w gębie” oraz „#tuiteraz”), a trzy – ze znakomitą muzyką („Judy”, „O krok od sławy”, „Pojedynek na głosy”).

Piątki to mocne uderzenie – blok Best of The Best, czyli przegląd największych hitów takich jak: oscarowa komedia „Green Book” czy wysmakowana, czarno-biała „Zimna wojna”. Nie zabraknie też nowości. To właśnie w piątkowym cyklu swoją premierę będzie miał jeden z największych hitów tegorocznej edycji Kina Perła, laureat czterech Oscarów, koreański „Parasite”.

W soboty i niedziele powrócą znane z poprzednich lat cykle: A to Polska właśnie oraz Świat się śmieje. A to Polska właśnie to najlepsze polskie filmy, takie jak: „Drogówka”, „Karbala”, czy „Córki dancingu”. Filmowy tydzień zwyczajowo zamknie cykl Świat się śmieje. Na jego otwarcie będzie można obejrzeć brawurową komedię kryminalną „Na noże”. A w kolejne niedziele będziemy się śmiać m.in. z „Excentryków”, czy „Nieobliczalnych”.

Ten sam program projekcji zaplanowany został także w drugiej tegorocznej lokalizacji Kina Perła – na dziedzińcu zabytkowego Browaru Zwierzyniec, przy ul. Browarnej 7 w Zwierzyńcu.

Więcej szczegółów na www.kinoperla.pl.