Przedpremiery kinowe, spotkania i warsztaty dla dzieci – Tydzień w Centrum Kultury

centrum-kultury-profilowe
Przedpremiery kinowe, spotkania i warsztaty dla dzieci
Tydzień w Centrum Kultury

Najbliższy tydzień zapowiada się niezwykle filmowo. Przed nami kilka seansów przygotowanych przez zespół Konfrontacji, w tym jedna przedpremiera. Ponadto ruszają spotkania autorskie na żywo w Księgarni Dosłownej i warsztaty dla najmłodszych z cyklu Historie Żabki. 

Tydzień rozpoczynamy razem z Dyskusyjnym Kołem Filmowym Benshi, w ramach którego zobaczymy „Happines”. To film psychologiczny ukazujący codzienne problemy współczesnych Amerykanów. Kolejna filmowa propozycja to „Eastern” — polski dramat w reżyserii Piotra Adamskiego. Ten pełnometrażowy debiut reżysera otrzymał trzy nagrody na 38. Festiwalu Młodzi i Film w Koszalinie, w tym Nagrodę Dziennikarzy za m.in. „przełamywanie konwencji, nieustanne zaskakiwanie widza oraz dwie postaci dziewczęce, których mogłyby pozazdrościć produkcje Marvela”. Z kolei niejednoznaczny, trzymający w napięciu, spektakularny „Zdrajca” to film o mafii, jakiego jeszcze nie było. To historia opowiadana z perspektywy bossa, który nieoczekiwanie staje po stronie sprawiedliwości.

Pierwszą wrześniową przedpremierą w Kinie CK będzie „Ema” w reżyserii Pabla Larraína. Pokazywana w konkursie głównym festiwalu w Wenecji stanowi filmowy rollercoaster z magnetyczną Marianą Di Girolamo i Gaelem Garcią Bernalem w rolach głównych. „Ema” to skąpany w rytmach reggaetonu portret młodej kobiety przepracowującej macierzyńską porażkę i rozpad związku. Najnowszy film twórcy „Jackie” to zlepek fenomenalnie wyreżyserowanych scen tańca z fabularną osią zbudowaną wokół społecznego tabu, jakim jest oddanie przez adopcyjnych rodziców dziecka.

Zapraszamy także na spotkanie autorskie z Justyną Kulikowską i Krzysztofem Schodowskim w Księgarni Dosłownej. O najnowsze wydania zapyta autorów Rafał Rutkowski. 
Z kolei w ramach wrześniowego cyklu „Historie żabki” zapraszamy najmłodszych na spotkanie z przyrodą i zachęcamy do utrwalenia wspomnień z wakacji. 

Szczegółowe opisy wydarzeń dostępne na naszej stronie internetowej w zakładce Wydarzenia.