Project Art Gallery „Filtr abstrakcyjny” VIVO! Lublin

ProjectArtGallerY

 

Nowa wystawa w ramach Project Art Gallery:

Filtr abstrakcyjny”

  VIVO! Lublin

Do końca kwietnia w VIVO! Lublin można podziwiać wyjątkową wystawę pt. „Filtr abstrakcyjny”, która prezentuje dzieła interesujących i utalentowanych artystów związanych z Lublinem. Ekspozycja, przygotowana w ramach Project Art Gallery, znajduje się na pierwszym piętrze i czynna jest w godzinach otwarcia centrum handlowego. Kuratorem wystawy jest Dorota Kulicka.

Wystawa „Filtr abstrakcyjny” to efekt przetworzenia przez artystów sygnałów wysyłanych przez otaczający świat. Przetworzenie następuje w początkowej koncepcji artysty i poprzez akt twórczy zaczyna istnieć w zmaterializowanej formie na płótnie. Dzięki temu z oryginalnego obrazu wydobyty zostaje szereg informacji, których odkodowanie następuje podczas bezpośredniego kontaktu odbiorcy z dziełem. Ekspozycję podziwiać można na pierwszym piętrze (lokal przy Masters Bowling & Bilard) w godzinach otwarcia VIVO! Lublin.

Project Art Gallery to inicjatywa promująca sztukę w przestrzeniach publicznych, której pomysłodawcami jest dwoje artystów: Iwona Ostrowska i Arkadiusz Świderski. Projekt, który działa od 2015 roku, skupia się na organizacji wydarzeń związanych z malarstwem współczesnym. Celem działania Project Art Gallery jest wzbogacenie pozytywnych doświadczeń poprzez obcowanie ze sztuką.

Przypominamy, że w Project Art Gallery II (lokal przy salonie Leopark) również można podziwiać interesującą ekspozycję. Prezentowane są tu projekty plakatów, systemów identyfikacji i informacji wizualnej oraz kampanie reklamowe stworzone przez studentów wzornictwa z Wydziału Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów Politechniki Łódzkiej.

- Cieszy, że sztuka prezentowana w ramach Project Art Gallery dociera do szerokiego grona naszych klientów. To dla nich szansa na bezpośredni kontakt z kulturą, z którą na co dzień nie mają do czynienia. Ekspozycje, które pojawiają się w naszym centrum handlowym mają na celu zainspirowanie lublinian do częstszego obcowania ze sztuką - mówi Małgorzata Daca-Gardynik, Dyrektor VIVO! Lublin.