Pożeramy Smutki igłą i nitką – szycie maskotek dla chorych dzieci – Lotne Babki 27.VIII.

maskotkiPożeramy Smutki igłą i nitką
27 sierpnia 2020 r,  o godzinie 17:00
u Lotnych Babek
(ul. Archidiakońska 6)

 

27 sierpnia o godzinie 17:00 u Lotnych Babek (ul. Archidiakońska 6) rozpocznie się szycie maskotek dla dzieci z oddziału onkologicznego Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie. Wydarzenie jest organizowane przez Fundację „5Medium”. Podczas spotkania zostaną uszyte pluszowe zabawki na podstawie rysunków wykonanych przez dzieci.

Spotkanie „Pożeramy Smutki igłą i nitką” poprowadzą uczennice z Pielrzymowic, które podobne działanie zrealizowały w swojej szkole w zeszłym roku. Joanna Paraluk, Julia Trzaskalik, Karolina Herman, Olga Myszka przejadą ponad 400 km, by wspólnie z mieszkańcami Lublina szyć dla dzieci z lubelskiej onkologii. Dziewczynom towarzyszyć będzie Marta Florkowska-Borkowska - Nauczycielka Roku 2017 i mentorka dziewczyn.

Wspólne szycie potrwa do godziny 20:00. Organizatorzy zapraszają do dołączenia między godziną 17:00 a 20:00, nie trzeba umieć szyć, każde chętne do pomocy ręce są na wagę złota.

Wydarzenie jest częścią większego projektu „Troski na urlopie. Kultura na tropie!”, realizowanego przez Fundację „5Medium”. Przez najbliższe miesiące Fundacja będzie prowadziła zajęcia online dla dzieci z Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie, Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie a także dla kobiet z Lublina w trakcie czynnej choroby onkologicznej.

Poza warsztatami zaplanowane są wyjścia do instytucji kultury (Teatr Stary w Lublinie, Teatr im. Juliusza Osterwy itp.). Odbędzie się również sesja zdjęcia zakończona wystawą. Autorem zdjęć będzie Paweł Adamiec, znany mieszkańcom Lublina z niezwykłych kreacji.

Projekt „Troski na urlopie. Kultura na tropie!” powstał na bazie doświadczeń prezeski Fundacji „5Medium”, która w 2018 roku zachorowała na raka piersi. Po skończonym leczeniu postanowiła zrealizować cykl działań dla osób dzielących podobne doświadczenie.

Projekt został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.