Poruszające kino w Wirydarzu CK w sierpniu.

 

watch

Poruszające kino w Wirydarzu CK

Sierpniowe kino w Wirydarzu CK to wyjątkowa selekcja filmów.

Zespół Konfrontacji Teatralnych zaprasza do Ogrodu Rozkoszy Ziemskich, gdzie zobaczymy prowokacyjne, śmiałe, pełne wizualnych pomysłów kino. „Mulholland drive” to historia dwóch kobiet wplątanych w intrygę kryminalną w typowym dla Davida Lyncha świecie. W swoim zmysłowym, drapieżnym filmie „Nasz czas” Carlos Reygadas opowiada o małżeństwie w kryzysie, które na skraj przepaści prowadzi decyzja o otwarciu związku. „Dom, który zbudował Jack” to podszyte czarnym humorem, długo oczekiwane dzieło Larsa von Triera.

Dyskusyjne Koło Filmowe Benshi zaprasza do rozmowy o dwóch nietuzinkowych filmach. Nominowana do ośmiu Oscarów (zdobywczyni trzech) „Dunkierka” Christophera Nolana to superprodukcja o operacji, która w 1940 roku uratowała brytyjską armię przed nazistowską niewolą. Z kolei Todd Solondz w swoim „Happiness” poprzez historię trzech sióstr ma-rzących o miłości prowokuje do przemyśleń na temat problemów współczesnych Amerykanów.

W kinowym programie nie mogło zabraknąć 18. edycji Watch Docs. Objazdowy festiwal filmowy o prawach człowieka po raz kolejny gości w Centrum Kultury w Lublinie z czterema poruszającymi dokumentami.

Na wszystkie filmy wstęp wolny.

HARMONOGAM:

  • Ogród Rozkoszy Ziemskich: Mulholland drive, reż. David Lynch - 6.08 — cz. — 21:00
  • Benshi:Dunkierka, reż. Christopher Nolan - 11.08 — wt. — 20:30
  • Ogród Rozkoszy Ziemskich: Nasz czas, reż. Carlos Reygadas  - 13.08 — cz. — 21:00
  • Watch Docs: Prawa człowieka w filmie - 20-23.08 — cz.-nd. — 20:00
  • Ogród Rozkoszy Ziemskich: Dom, który zbudował Jack, reż. Lars von Tier -  27.08 — cz. — 21:00
  • Benshi: Happines, reż. Todd Solondz  - 31.08 — pn. — 20:00