Piknik przy ul. Berylowej – teren nowej szkoły 6.IX.

berylowa

Piknik przy ul. Berylowej
6 września 2020
teren przy Szkole Podstawowej przy ul. Berylowej

 

Piknik to okazja do wspólnego, rodzinnego świętowania w miłej i radosnej konwencji z najnowszą, pełną innowacji szkołą w tle.

W programie oprócz animacji, gier i zabaw dla dzieci znajdziemy koncert familijny Zespołu Deficytu Natury, który będzie jednocześnie nietypową lekcją przyrody. Muzycy, wyposażeni w puzon, ukulele, perkusję, kontrabas, gitarę, flet poprzeczny i z szeroko rozdartymi gardłami, przeniosą publiczność wprost na polanę, na drzewo albo na grzyby… jak kto woli. Wszystko zgodnie z rytmem natury, cyklem pór roku i z widokiem na las.

To nie jedyny koncert w programie pikniku. Usłyszymy też uczniów szkoły przy ul. Berylowej, którzy zaprezentują program Muzyka i Słowa – Piosenka Gotowa.
Na nowo poznamy też historię „Czerwonego Kapturka”. Bogusław Byrski swoją zabawną opowieścią przekona publiczność, że wcale dobrze nie zna tej popularnej bajki. Możemy liczyć na ciągłe zwroty akcji, śmieszne gagi, a przede wszystkim dynamiczną i żywiołową grę aktora. 

Z kolei „Fiu Fiu” to spektakl dla ‚maluchów’ powstały w nurcie teatru dla najnajmłodszych. Podczas tego polisensorycznego spektaklu dzieci wkraczają w ptasi świat z jego urokami i niebezpieczeństwami. 

Nie zabraknie rozgrywek w ogromne szachy, czy warcaby oraz refleksomierza. Każdy uczestnik będzie mógł także samodzielnie wykonać ekologiczną torbę zakupową z wizerunkiem nowej szkoły. Przygotowaliśmy też warsztaty dla całych rodzin, a dla wszystkich – watę cukrową!

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny.
Szczegółowy program

PROGRAM:

  • godz. 13:00 – Zespół Deficytu Natury – koncert i premiera piosenki o Lublinie
  • godz. 14:00 – Muzyka i Słowa – Piosenka Gotowa – koncert z udziałem uczniów szkoły przy ul. Berylowej
  • godz. 14:30 – Czerwony Kapturek – spektakl teatralny dla całej rodziny
  • godz. 15:00 – Fiu, Fiu! – spektakl w nurcie teatru dla najnajmłodszych (1-6 lat)
  • godz. 16:00 – Muzyka i Słowa – Piosenka Gotowa – koncert z udziałem uczniów szkoły przy ul. Berylowej
  • godz. 17:00 – Zespół Deficytu Natury – koncert

Nietypowa lekcja przyrody: żywe instrumenty, tuzin osobników rodzaju ludzkiego w różnym wieku. Wszyscy zjednoczeni w walce z plagą naszych czasów, brakiem kontaktu z przyrodą. Wyposażeni w puzon, ukulele, perkusję, kontrabas, gitarę, flet poprzeczny i z szeroko rozdartymi gardłami przenoszą publiczność wprost na polanę, na drzewo albo na grzyby… jak kto woli. Wszystko zgodnie z rytmem natury, cyklem pór roku i z widokiem na las.

Bogusław Byrski – „Czerwony Kapturek”
Jesteście pewni, że znacie historię Czerwonego Kapturka? Bogusław Byrski swoją zabawną opowieścią przekona Was, że jest inaczej. Możemy liczyć na ciągłe zwroty akcji, śmieszne gagi,a przede wszystkim dynamiczną i żywiołową grę Bogusława Byrskiego – aktora Teatru im. H.Ch. Andersena.

„Fiu Fiu”
Spektakl dla ‚maluchów’ powstały w nurcie teatru dla najnajmłodszych (theatre for the very young). Dzieci wkraczają w ptasi świat z jego urokami i niebezpieczeństwami. Mogą aktywnie uczestniczyć w spektaklu pomagając Ptasiowi przyjść na świat, opiekując się nim i doświadczając kolejnych etapów jego stawania się prawdziwym ptakiem. Spektakl jest pomyślany polisensorycznie, dostosowując się tym samym do percepcji małego widza. Najsilniej jednak jest rozbudowana warstwa akustyczna i wizualna spektaklu. Scenariusz powstawał z inspiracji ptasimi odgłosami i zachowaniami,wkomponowanymi następnie w ‚ludzką’ fabułę. Sama fabuła, choć zredukowana do minimum (co jest jednym z wyznaczników takiego teatru) pozwala dzieciom wczuć się w losy bohatera, który ma zupełnie podobne i ważkie problemy.