Zgłoś się do „Polska Scena Buskerska”

grafika przedstawia zdjęcie mężczyzny żonglującego z zasłonionymi czarną opaską oczami. Ubrany jest na w kolorowy jednoczęściowy kostium, a na głowie ma kapelusz, do którego przyczepiony jest czarny nadmuchany balon. W tle widzimy tłum gapiów.

Open Call do udziału w konkursie „Polska Scena Buskerska” Carnavalu Sztukmistrzów 2021!

Warsztaty Kultury w Lublinie ogłaszają nabór zgłoszeń do nowego konkursu Carnavalu Sztukmistrzów pod nazwą Polska Scena Buskerska. Wyślij zgłoszenie, zachwyć swoim występem publiczność Carnavalu i wygraj jedną lub nawet dwie nagrody finansowe! 

- Już teraz zapraszamy polskich buskerów, cyrkowców i performerów ulicznych do zgłaszania swoich kandydatur. Spośród nadesłanych zgłoszeń wybierzemy kilka pokazów, a ich twórcy wystąpią na specjalnej scenie na Placu Po Farze w Lublinie w dniach 22-25.07.2021. Na zgłoszenia czekamy do 25 czerwca – mówi Agata Fijuth-Dudek z Warsztatów Kultury w Lublinie

Carnaval Sztukmistrzów, największy w Polsce festiwal prezentujący sztukę nowego cyrku, akrobatyki i klaunady, to czas kiedy do miasta zjeżdżają artyści uliczni i mistrzowie sztuki cyrkowej z całego świata, aby zaprezentować zapierające dech w piersiach spektakle i pokazy.

Dlaczego warto?

Od 11 lat festiwalowa publiczność Carnavalu Sztukmistrzów entuzjastycznie przyjmuje buskerów, licznie uczestnicząc w pokazach i nagradzając artystów datkami do kapelusza. Co roku nasz festiwal odwiedza ponad 120 000 widzów. W tej edycji pokazy Polaków w programie buskerskim będą premiowane możliwością wygrania nagród finansowych.

Przewidujemy 2 nagrody w kwocie 1000 zł każda. Nagroda Jury zostanie przyznana przez ekspertów, kuratorów i organizatorów festiwali ulicznych. Natomiast Nagrodę Publiczności dostaną artyści na podstawie głosów publiczności zbieranych „na żywo” po każdym występie w trakcie pierwszych trzech dni prezentacji.

Wybrani w naborze artyści  znajdą się w oficjalnym programie festiwalu i będą promowani w folderze i programie drukowanym Carnavalu oraz w Internecie.

Jakie są warunki prezentacji pokazów na Carnavale Sztukmistrzów 2021?

Buskerom zapewniamy miejsce do występu i podstawowe zaplecze techniczne (zgodnie z riderem). Oferujemy nocleg i wyżywienie oraz zwracamy koszty podróży. Nie płacimy honorariów! Wynagrodzenie za udany show wręcza publiczność festiwalu do kapelusza. 

Jak się zgłosić?

Jeżeli akceptujesz nasze warunki i jesteś zainteresowany uczestnictwem w festiwalu prosimy o przesłanie zgłoszenia on-line, w którym wymagamy:

- krótkiej informacji o sobie i pokazie 

- zdjęcia z pokazów

- ridera technicznego

- przesłanie materiału wideo nie jest warunkiem koniecznym, ale na pewno zwiększa szanse na wybór.

Preferujemy pokazy premierowe lub takie, które nie były dotychczas prezentowane w oficjalnym programie Carnavalu Sztukmistrzów w latach ubiegłych. Jako festiwal cyrkowy pragniemy również przede wszystkim oglądać pokazy, które są w jakiejś mierze cyrkowe, zawierają elementy cyrkowe (dyscypliny, rekwizyty), lub tematycznie nawiązują do cyrku. 

Wybranym artystom wyślemy zaproszenie na festiwal. 

Na zgłoszenia czekamy do 25 czerwca!

Formularz zgłoszeniowy oraz Regulamin konkursu na stronie internetowej sztukmistrze.eu