Noc Kultury edycja 13 i ⅓ czyli Noc Balkonów! Konkurs i nagrody!!!

noc-kulturyNoc Kultury edycja 13 i czyli Noc Balkonów!

Konkurs i nagrody

6/7 czerwca 2020 to data, na którą czekało wielu mieszkańców Lublina, artystów, animatorów kultury i przyjaciół naszego miasta. Wtedy to miała odbyć się Noc Kultury. Niestety ze względu na pandemię festiwal został przełożony na jesień. Nie czas jednak na smutki! Jest aż tysiąc powodów do radości! 

 

Noc Kultury znana jest z tego, że na kilka godzin dekoruje miasto światłem. W wielu zaułkach kryją się instalacje artystyczne, zaskakują nieoczywiste miejsca, w których publiczność znajduje punkty programu – dziurki od kluczy, zapomniane bramy i dachy starych kamienic. Wiemy, że 6/7 czerwca tego roku na mieście nie będą mogły zawisnąć imponujące latające ryby czy balony przenoszące mikroskopijnych pasażerów. Świetlisty alfabet nie wypadnie z okien, nie zafalują sukienki-lampiony. Mimo to możemy wspólnie upiększyć Lublin na tę jedną noc! Wystarczy, że udekorujemy nasze balkony, parapety i okna świetlistymi dekoracjami.

 

Warsztaty Kultury w Lublinie zapraszają do udziału w konkursie pod nazwą Noc Balkonów. Niech dodatkową motywacją będą nagrody! Do wygrania jest bowiem dwa razy po 1000 zł – od jury konkursu oraz od publiczności.

 

Jak wziąć udział?

  1. Wystarczy w nocy z 6 na 7 czerwca 2020 nocokulturowo zaaranżować swój balkon, okno lub parapet, wykorzystując ozdoby zawierające źródło światła. Mogą to być lampki choinkowe, świece, lampiony. A może urządzicie pokaz laserów? Kto wie na co pozwoli wasza kreatywność i wyobraźnia! Czekamy na śmiałe i szalone realizacje.
  2. Zrób zdjęcie, które pozwoli jury i publiczności Nocy Kultury zgromadzonej na fanpage festiwalu ocenić efekty Twojej pracy.
  3. Opublikuj zdjęcie w wydarzeniu Noc Kultury 2020 | miastoczułość na fanpage Nocy Kultury (https://www.facebook.com/events/945167879182489/) 6 czerwca o godz. 19.00. Nie zapomnij dopisać, z jakiej dzielnicy Lublina pochodzi zdjęcie. Pamiętaj żeby wyrobić się do 7 czerwca do godz. 2.00 w nocy.

 

Rozstrzygnięcie konkursu i nagrody

  1. W konkursie zostaną przyznane dwie nagrody – od jury oraz od publiczności Nocy Kultury, każda o wartości 1000 zł.
  2. Publiczność zdecyduje za pomocą lajków na facebooku.
  3. Jury oceni kreatywność i pomysłowość Waszej świetlnej instalacji.
  4. Decyzja zapadnie nie później niż 15 czerwca 2020.

 

Życzymy powodzenia i do zobaczenia na czternastej edycji Nocy Kultury jesienią 2020 w Lublinie. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Cały program festiwalu dostępny będzie na stronie nockultury.pl

Już dziś można zobaczyć relację fotograficzną i wideo z poprzednich edycji na fanpage Nocy Kultury na Facebooku: facebook.com/NocKultury/

Organizatorem festiwalu są Warsztaty Kultury w Lublinie.

Projekt realizowany przy wsparciu Miasta Lublin.