Nie tylko COVID-19. Seniorzy najbardziej narażeni na ciężki przebieg innych chorób – debata on line 30.VI.

senior

Nie tylko COVID-19. Seniorzy najbardziej narażeni na ciężki przebieg innych chorób

Debata on-line pt. „Zdrowie w pandemii – czyli jak wejść w dobrej kondycji do nowej normalności i budować siły do dalszej walki z koronawirusem?”
30 czerwca 2020, godz. 18:00-19:30

Adamed, polska firma farmaceutyczno-biotechnologiczna jest Partnerem Merytorycznym debaty senioralnej on-line „Zdrowie w pandemii – czyli jak wejść w dobrej kondycji do nowej normalności i budować siły do dalszej walki z koronawirusem?”, która odbędzie się 30 czerwca (18:00-19:30) w Warszawie. Jej gospodarzem jest Krajowy Instytut Gospodarki Senioralnej.

Koronawirus wywołał olbrzymi kryzys społeczno-gospodarczy na całym świecie. Teraz, kiedy powoli wchodzimy w nową rzeczywistość, należy dołożyć wszelkich starań, żeby maksymalnie ograniczyć jej skutki. Wśród grup szczególnie zagrożonych znajdują się osoby starsze – często samotne, wymagające wsparcia w codziennym funkcjonowaniu z powodu stanu zdrowia lub niepełnosprawności. W ostatnim czasie dostęp do podstawowej opieki zdrowotnej został drastycznie ograniczony, a wysiłek systemu ochrony zdrowia skupia się na pacjentach cierpiących na COVID-19. Pamiętajmy jednak, że Seniorom potrzebny jest stały dostęp do lekarzy specjalistów, a priorytetem powinno być zapewnienie im dostępności specjalistycznej opieki medycznej. Wielu z nich z powodu pandemii przerwało dotychczasowe terapie i nadal obawia się przyjścia do przychodni, co spowoduje niebawem szybki rozwój innych dolegliwości. Dlatego Covid-19 to nie jedyna choroba, która obecnie powinna nas martwić.

Seniorzy chcą wracać do aktywności

Dostęp do konsultacji lekarskich i badań diagnostycznych w trakcie pandemii, realizacja recept przez Seniorów oraz ich aktywność i kondycja fizyczna– to główne tematy, z którymi zmierzy się grono ekspertów podczas debaty. Cała rozmowa będzie transmitowana na żywo na platformie www.abcsenior.com
- W Adamedzie od wielu lat troszczymy się o Seniorów: w ramach programu „Adamed dla Seniora” dbamy o ich zdrowie i aktywność fizyczną. Jednocześnie widzimy, że w dobie pandemii osoby starsze i samotne oczekują zmian w funkcjonowaniu pomocy medycznej, ekonomicznej, psychologicznej, tak by była jak najbardziej skuteczna. Chcą kontynuować leczenie, bezpiecznie realizować recepty oraz wracać do aktywności fizycznej sprzed pandemii – mówi Katarzyna Dubno, Dyrektor ds. relacji zewnętrznych i ekonomiki zdrowia w firmie Adamed.
 
W debacie udział wezmą:
  • prof. dr hab. n. med. Bolesław Samoliński – Kierownik Zakładu Profilaktyki Zagrożeń Środowiskowych i Alergologii WUM
  • dr Mariusz Saganowski – Ordynator Oddziału geriatryczno – internistycznego w Szpitalu Wolskim im. dr Anny Gostyńskiej
  • dr Tomasz Komendziński – Kognitywista z Wydziału Filozofii i Nauk Społecznych UMK
  • dr Elżbieta Ostrowska – Przewodnicząca Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów
  • Helena Norowicz – Polska aktorka i modelka
  • Moderator: Marzena Rudnicka – Prezes Zarządu KIGS
Link do rejestracji dostępny jest tutaj: https://abcsenior.com/webinars/zdrowie-w-pandemii/
Transmisja na platformie www.abcsenior.com (wstęp wolny)