Lublin w czasie pandemii – „Jeden dzień życia Lublina” 19.V. on-line

Jedendzień1-m

Lublin w czasie pandemii – „Jeden dzień życia Lublina”.

Termin: 19.05 (wtorek)

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Dźwięki miasta, jego obrazy i zapachy – Lublin w bardzo krótkim czasie zmienił się nie do poznania. Pandemia jest wyjątkowym stanem, dlatego też chcemy udokumentować ten moment. Korzystając z pomocy mieszkańców, uchwycimy jeden dzień z życia Lublina i zrobimy z niego swoistą kapsułę czasu dla przyszłych pokoleń.

19 maja przez całą dobę – 24 godziny – będziemy wraz z mieszkańcami Lublina relacjonować życie miasta. Zapraszamy wszystkich, by tego dnia zrobili zdjęcie swojej ulicy, siebie, bliskich, pupili czy czegokolwiek co jest ważną częścią ich codzienności. Szukamy też dźwięków miasta: szumu wiatru, gwaru blokowisk, odgłosu telewizora z sąsiedniego pokoju, śpiewu ptaków oraz nagrań wideo. Zdjęcie bądź wideo wystarczy wrzucić na Instagram z hasztagiem #1dzieńLBN i oznaczyć Dom Słów: (@domslow_lublin).

Zdjęcia oraz nagrania staną się częścią webdocu (multimedialnej opowieści internetowej). Będzie to też list do przyszłych pokoleń z czasów epidemii.

Akcja "Jeden dzień życia Lublina" miała swój początek 19 maja 2017 roku. Powtórzyliśmy ten projekt rok temu, 4 czerwca 2019, przy okazji rocznicy pierwszych częściowo wolnych wyborów parlamentarnych.

Link do naszych social mediów: Instagram (https://www.instagram.com/domslow_lublin/?hl=pl) Tegoroczne wydarzenie na Facebooku: (https://www.facebook.com/events/3002560906477410/)

Film instruktażowy: (https://youtu.be/-Ux6mKzz2ok)

Poprzednie edycje można zobaczyć tutaj: http://teatrnn.pl/opowiadanie-swiata/1-dzien-1/