KULTOWE LATO FILMOWE na Dachu Centrum Spotkania Kultur

Na Dachu Centrum Spotkania Kultur rusza KULTOWE LATO FILMOWE

Centrum Spotkania Kultur najpierw otworzyło salę Kina CSK, następnie ruszyło z seansami online na mojeEkino.pl, a w lipcu zaprasza także na pokazy filmowe w niezwykle klimatycznej przestrzeni na dachu budynku.

To właśnie tam startuje Kultowe Lato Filmowe, czyli czwartkowe pokazy najlepszych filmów kultowych. CSK i Piękna Pszczoła zapraszają do rozkoszowania się wakacjami z głową w chmurach przy ulubionych filmach i w rewelacyjnej atmosferze. Przed każdym seansem przewidziano darmowe prelekcje i wykłady w ramach Akademii Kina CSK.

Program KULTOWEGO LATA FILMOWEGO:Powrót do przyszłości

 

9 lipca, godz. 21:00: film „Powrót do przyszłości”

Dr Emmett Brown (Christopher Lloyd) w 1985 roku konstruuje maszynę do podróży w czasie, ale to jego młody przyjaciel Marty McFly (Michael J. Fox) dość niespodziewanie cofa się w czasie do roku 1955. Tam spotyka, między innymi, swoich przyszłych rodziców. Następstwo tej podróży może mieć katastrofalne skutki dla przyszłości. Doktor Brown z 1955 roku musi znaleźć sposób, by Marty powrócił do swoich czasów.

Przed seansem o godz. 19:30: w ramach Akademii Kina CSK Kaja Klimek poprowadzi wykład “Latające Deskorolki - filmowa przyszłość, która nie nadeszła”.

Twórcy kina science-fiction wyobrażali sobie niedaleką przyszłość na przeróżne sposoby. Skoro jest rok 2020, to powinniśmy już dawno mieć latające deskorolki i samochody, zapasowe dyski danych w głowach i oddawać się filozoficznym i rozważaniom na temat praw robotów i androidów. Powinniśmy już dawno żyć w utopii lub - co gorsza - dystopii. Przyszłość jednak nadchodzi wolniej, inaczej, nie tak jak śnili i planowali twórcy naukowej fikcji. Co udało się im przewidzieć? Jak fikcja zainspirowała naukę? I najważniejsze: Dlaczego również dzisiaj utopijne wizje przyszłości mają tak wielkie znaczenie?

Rocky

16 lipca, godz. 21:00: film „Rocky”

Rocky (Sylvester Stallone) jest zawodnikiem klubu z Filadelfii, który nie ma na koncie żadnych większych sukcesów, jednak, przewrotność losu sprawia, że to właśnie jego wybiera mistrz świata wagi ciężkiej Apollo Creed (Carl Weathers) na swego kolejnego przeciwnika. Dla Creeda ta walka to jedynie kolejne szumne przedstawienie, a dla Rocky'ego olbrzymie wyzwanie. W czasie przygotowywania się do walki, pod czujnym okiem trenera (Burgess Meredith), Rocky zakochuje się w Adrian (Talia Shire), nieśmiałej młodej kobiecie i kiedy zbliża się walka, ich miłość rozkwita, dając Rocky'emu jeszcze więcej siły i determinacji by pokonać potężnego przeciwnika.

Przed seansem o godz. 19:30- w ramach Akademii Kina CSK Kuba Koisz poprowadzi wykład “Wytrwać do ostatniej rundy - o serii Rocky wszystko co ważne”.

Seria "Rocky" to cykl sześciu filmów oryginalnej serii oraz dwóch spin-offów "Creed", w których poznajemy losy chyba najbardziej ludzkiego bohatera popkultury, filadelfijskiego boksera, który dostaje szansę od losu. Niezliczone paralele pomiędzy życiem Sylvestra Stallone'a a kolejnymi filmami, uchwycenie esencji potyczki bokserskiej, a także refleksja na temat pychy i przemijalności - te sprawy czynią z filmów o Włoskim Ogierze kultowca i być może najbardziej podnoszące na duchu kino w historii gatunku sportowego. Nie jest ważne, jak mocno uderzasz, ale jak mocne ciosy potrafisz przyjąć i że potrafisz ustać na nogach.

W poszukiwaniu zaginionej Arki

23 lipca, godz. 21:00: film „Poszukiwacze zaginionej Arki”

Główny bohater - Dr Indiana Jones (Harrison Ford) jest archeologiem, który łączy wykłady uniwersyteckie z ekspedycjami badawczymi. Właśnie powrócił z ostatniej, w trakcie której odniósł porażkę w rywalizacji z naukowcem pracującym dla nazistów. Nie dane jest mu zająć się nauczaniem. Otrzymuje bowiem tajne zadanie od służb specjalnych. Wyrusza do Egiptu, gdzie prawdopodobnie odkryto miejsce przechowywania Arki Przymierza. Nie może dopuścić, by święte trofeum znalazło się w rękach Niemców. Pomoże mu w tym jego dawna dziewczyna, Marion (Karen Allen).

Szczęki

30 lipca, godz. 21:00: film „Szczęki”

Akcja filmu rozgrywa się w okolicach Amity Island, niewielkiego nadmorskiego kurortu, przepełnionego po brzegi turystami. Wkrótce zaczyna dochodzić tam do przerażających wydarzeń. Pewnej nocy ginie młoda dziewczyna. Jej zmasakrowane zwłoki zostają odnalezione na brzegu. Miejscowy szeryf, Martin Brody (Roy Scheider), odkrywa, że sprawcą jest olbrzymi rekin ludojad. O wszystkim powiadamia burmistrza, który nie zgadza się na zamknięcie plaży. Nie chce wywoływać paniki, aby nie odstraszyć turystów. Na konsekwencje tej decyzji nie trzeba czekać długo - rekin zabija kolejnych plażowiczów. Szeryf Brody wynajmuje Quinta (Robert Shaw), znanego w okolicy rybaka i łowcę rekinów. Wraz z nim na polowanie wyrusza ichtiolog, Matt Hooper (Richard Dreyfuss).

Bilety na projekcje Kultowego Lata Filmowego w cenie 8 zł, dostępne są online na stronie: https://bilety.spotkaniakultur.com/ oraz w Kasie CSK. Darmowe wejściówki na wykłady Akademii Kina CSK są do odebrania w Kasie CSK.