KINO CSK: 25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy 15-18.XI

25-lat

  KINO CSK
25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy

15, 16, 17 października (godz. 19:00)
oraz 18 października (godz. 17:00)

Kino CSK w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, plac Teatralny 1

 

Koszt udziału: 12 zł  - bilet ulgowy / 15 zł  - bilet zwykły (bilety można nabyć w Kasie CSK lub online: https://bilety.spotkaniakultur.com/.

 

Tomasz Komenda miał 23 lata, kiedy jego normalne życie zostało brutalnie przerwane. Z dnia na dzień został zatrzymany, wtrącony do więzienia i oskarżony o morderstwo. Kolejne ekspertyzy potwierdziły jego udział w zbrodni, a wszelkie dowody działały na jego niekorzyść. Przez blisko dwie dekady uwięzienia był bity, zastraszany, upokarzany i zdany tylko na siebie. W końcu, po 18 latach odsiadki, na jego drodze pojawili się prokuratorzy i policjant, którzy postanowili odkryć prawdę stojącą za zagadkową sprawą zatrzymanego.

reż. Jan Holubek

występują: Piotr Trojan, Agata Kulesza, Dariusz Chojnacki
dramat / Polska / 2020,
1h 52 min


Po pierwszym seansie filmu 15 października zapraszamy na spotkanie autorskie z Piotrem Trojanem – odtwórcą głównej roli.

 Spotkanie autorskie z Piotrem Trojanem –
odtwórcą głównej roli w filmie „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy”


Data i godzina: 15 października (ok. godz. 20:53 – po pokazie filmu „25 lat niewinności…”)

Miejsce: Kino CSK w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, plac Teatralny 1

Koszt udziału: bezpłatne

„25 lat niewinności…” to poruszający dramat sensacyjny, oparty na prawdziwych wydarzeniach, którymi żyła cała Polska. To fabularna opowieść o życiu Tomasza Komendy (Piotra Trojana) – młodego mężczyzny niesłusznie skazanego na 25 lat więzienia za gwałt i zabójstwo nastolatki. Twórcy filmu podejmują próbę znalezienia odpowiedzi na do dziś nurtujące wszystkich pytania. Jak to mogło się wydarzyć? Dlaczego niewinny człowiek musiał aż 18 lat czekać w celi na sprawiedliwość?

Piotr Trojan: „Lektura scenariusza wywołała we mnie ogromną złość i bezradność. Dlaczego nikt nic wtedy nie zrobił? Dlaczego w ogóle to wszystko się wydarzyło? Z kolei finał to wielkie wzruszenie, niezmienne przy każdej kolejnej wersji tekstu. Jestem przekonany, że widzowie podzielą te emocje”.

PIOTR TROJAN – ur. w 1986 r. w Tarnowskich Górach. Ukończył PWSFTviT w Łodzi, jest absolwentem Państwowej Szkoły Muzycznej w klasie pianina i gitary, był wykładowcą Szkoły Aktorskiej Machulskich. Już pierwsze teatralne role – Basiniego w przedstawieniu dyplomowym PWSFTviT „Cztery” w reż. Szymona Kaczmarka oraz Ifigenii w spektaklu „I Ifigenia” w reż. Tomasza Bazana w Teatrze Nowym Warszawie – przyniosły mu wyróżnienia, Pierwszą Nagrodę Aktorską na Festiwalu Szkół Teatralnych w 2009 roku oraz Złotą Maskę za Debiut Teatralny w 2012 roku. Pierwsze telewizyjne role grał w popularnych serialach, m.in. „Pierwszej miłości”, „Na wspólnej”, „M jak miłość”. Występował na deskach łódzkiego Teatru Nowego im. Kazimierza Dejmka, współpracował ze scenami Za Lustrem w Tarnowskich Górach, Maat Projekt w Lublinie oraz warszawskimi Teatrem Dramatycznym, TR Warszawa, Nowym Teatrem, Komuną Warszawa i Teatrem Imka. Na wielkim ekranie debiutował rolą w filmie „Kanalie”. Zagrał też m.in. w „Miłości”, „Chce się żyć”, „Kebab i Horoskop”, „Tarapatach”. Na koncie ma także role w serialach: „Znaki”, „Pułapka”, „Wojenne dziewczyny”. Jest znany również jako reżyser – na deskach TR Warszawa wystawił spektakl „Grind/r”, a w Teatrze Nowym w Poznaniu – „Na obraz i podobieństwo swoje”. W ubiegłym roku mogliśmy go oglądać w filmie „Proceder”, gdzie zagrał rapera Vienio.Online: Ten wampir ze Zmierzchu Batmanem? Czyli o nośności mitu Mrocznego Rycerza i różnych jego realizacjach – wykład Kuby Koisza w ramach Akademii Kina CSK

Data i godzina: 15 października (godz. 19:00)

Miejsce: online na platformie Zoom

Koszt udziału: bezpłatne, liczba miejsc ograniczona, obowiązują zapisy: http://tiny.cc/3l9ysz

Akademia Kina CSK zaprasza na wykład Kuby Koisza w ramach Akademii Kina CSK:
Ten wampir ze Zmierzchu Batmanem? Czyli o nośności mitu Mrocznego Rycerza i różnych jego realizacjach.

Co za dużo, to niezdrowo? To powiedzenie nie dotyczy chyba Batmana, bowiem Mroczny Rycerz jest wyciskany przez popkulturę jak mało który superbohater. Przyjmował twarz Bena Afflecka, Christiana Bale'a, Michaela Keatona, Adama Westa, morfował w polygonową facjatę z serii gier Arkham... Mało tego – właśnie czekamy na kolejną interpretację, w którą wcieli się Robert Pattinson. Czemu tak się dzieje? Odpowiedź "jest on po prostu popularny" wydaje się zbyt leniwa, żeby ktokolwiek mógł się nią zadowolić. Jakie atrybuty czynią Batmana socjologicznie i popkulturowo witalnym symbolem... no właśnie, symbolem czego?

KUBA KOISZ – studiował polonistykę i kulturoznawstwo. Publikował m.in. dla Film.org.pl, Nowej Fantastyki, Movies Room, Magazynu Filmowego i Na Ekranie. Współpracuje z Polskim Radiem, czasami gości w telewizji. Autor książki. Miłośnik komiksów. Gdy nie przeplata z kumplami w czasie seansów dobrego kina klasy B, boksuje i podnosi ciężary. Prowadzi Fight Room - podcast. Prawdopodobnie największy w Polsce miłośnik i specjalista od Rocky’ego i Sylvestra Stallone.

AKADEMIA KINA CSK – to propozycja dla osób, które lubią kino i chcą czerpać jeszcze większą frajdę z oglądania filmów i seriali. Akademia Kina CSK to regularne spotkania, podczas których w lekkiej i luźnej atmosferze poznajemy najciekawsze zjawiska w polskim i światowym kinie. Cykliczne zajęcia zazwyczaj odbywają się online na platformie Zoom lub na żywo w CSK i składają się z wykładu oraz dyskusji. Udział w Akademii jest bezpłatny.

Udział w webinarze Kuby Koisza jest bezpłatny – należy jedynie zapisać się za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego: http://tiny.cc/3l9ysz. Link do wydarzenia, które odbywa się na aplikacji Zoom, zostanie wysłane w dniu, w którym odbywa się wykład.

Wirtualna sala Kina CSK na platformie MOJEeKINO.PL

Po więcej informacji zapraszamy na naszą stronę na Facebooku – Kino CSK.

BEZPOŚREDNI LINK DO NASZEJ SALI ONLINE: https://www.mojeekino.pl/show/kino-csk-lublin.

REPERTUAR WIRTUALNEGO KINA CSK: W aktualnym repertuarze wirtualnego Kina CSK znajduje się około 75 filmów, które można oglądać w dowolnym czasie.

OGÓLNE ZASADY DZIAŁANIA WIRTUALNEGO KINA CSK:

- Na platformie MOJEeKINO.PL należy wejść w zakładkę KINO CSK i wybrać film z repertuaru kina.
- Po wybraniu filmu, dokonując zapłaty należy jeszcze raz zaznaczyć seans w KINIE CSK (ważne).
- Program, tak jak w tradycyjnym kinie, jest cyklicznie zmieniany oraz wzbogacany.
- Filmy na platformie można oglądać o dowolnej porze, wyjątkiem są przeglądy czy pokazy specjalne prezentowane w określonym terminie.
- Część filmów w naszym repertuarze posiada audiodeskrypcję i napisy dla niesłyszących.
- Wirtualne Kino CSK to miejsce spotkań z kinem artystycznym, autorskim oraz gatunkowym. To również inteligentna rozrywka dla widzów wymagających oraz szukających w kinie emocji, piękna oraz inspiracji.
- Oglądając filmy w naszej wirtualnej sali, wspierasz funkcjonowanie i rozwój swojego lokalnego kina – Kina CSK. Dziękujemy.