„Ingarden in the Saxon Garden” – rodzinny piknik filozoficzny – Ogród Saski 12.IX.

ingarden

Ingarden in the Saxon Garden” – rodzinny piknik filozoficzny

12 września 2020 r , g. 10:00-13:00

Tereny zielone w pobliżu Muszli Koncertowej Ogrodu Saskiego w Lublinie

 

Organizator: Fundacja Academicon, magazyn „Filozofuj!”

Udział: bezpłatny, zapisy na warsztaty: olga.tuznik@academicon.pl z dopiskiem: „piknik - warsztaty”, liczba miejsc ograniczona.

Kategoria: edukacja, warsztaty

Ingarden in the Saxon Garden” to filozoficzny piknik rodzinny w Ogrodzie Saskim w Lublinie. Przygotujemy atrakcje dla uczestników w każdym wieku: tych najmłodszych, tych trochę starszych, a także młodzieży i dorosłych. Warsztaty, konkursy z nagrodami, własnoręczne malowanie toreb i filozofowanie pod chmurką.

Na to, że popularyzacja filozofii wśród dzieci, młodzieży i dorosłych nie tylko jest możliwa, ale odbywa się ze świetnymi rezultatami, mamy aż nadto przykładów, bo od lat z powodzeniem organizujemy tego typu warsztaty. 

Piknik to okazja do wspólnego, międzypokoleniowego filozofowania na łonie natury - w samym sercu miasta, lecz z dala od miejskiego zgiełku. 

W 2020 r. przypada 50. rocznica śmierci wielkiego polskiego filozofa, Romana Ingardena. Bieżący rok został ogłoszony przez Sejm RP jego imieniem. Chcemy wykorzystać tę okazję do upowszechnienia wiedzy o jego postaci wśród Lublinian.

Wydarzenie sfinansowano ze środków Fundacji ORLEN. Organizatorem jest magazyn „Filozofuj!”.

Bezpieczeństwo: Warsztaty będą odbywać się na świeżym powietrzu. Grupy uczestników będą maksymalnie 20-to osobowe. Warunkiem uczestnictwa będzie wypełnienie deklaracji potwierdzającej stan zdrowia, posiadanie maseczki, zachowanie bezpiecznej 2-metrowej odległości. Organizator zapewnia środki do dezynfekcji rąk. Prowadzący i organizatorzy również będą mieli na sobie maseczki. Organizator zapewnia, że każdy uczestnik będzie miał co najmniej 5 m² przestrzeni i wyraźnie zaznaczy teren dla uczestników wydarzenia. 

  • Szczegóły, rozkład grup warsztatowych i aktualności w wydarzeniu na FB: https://tiny.pl/75l7z
  • Strona internetowa: https://tiny.pl/75jzl