Najpiękniejsza noc w roku – II edycja Nocy Księgarń – 15-17.X

noc-ksiegrarn

Najpiękniejsza noc w roku

II edycja Nocy Księgarń

15-17 października 2020

Ponad 200 wydarzeń i dziesiątki spotkań z autorami książek. To będzie największe wydarzenie literackie tej jesieni! W październiku 2020 roku w ponad 100 księgarniach w całej Polsce odbędzie się druga edycja akcji Noc Księgarń. Zobacz PROGRAM

Festiwal księgarń i czytelników

Wydarzenia dla małego i dużego czytelnika

Gwiazdy literatury, spotkania autorskie, koncerty, całonocne czytanie książek, warsztaty literackie i konkursy dla czytelników. Oficjalny program Nocy Księgarń zostanie ogłoszony w drugiej połowie wrześni. To będzie wielkie święto księgarń i czytelników!

W programie wydarzeń przewidziano zarówno wydarzenia dla dorosłych, jak i dla najmłodszych czytelników. Część wydarzeń może potrwać nawet do samego rana.

Odkryj swoją księgarnię

Niezależne, autorskie, kameralne

Autorskie, niezależne, kameralne, turystyczne, dziecięce, specjalistyczne, księgarnio-kawiarnie i kluboksięgarnie.

Weź udział w Nocy Księgarń i wspólnie z nami odkryj najpiękniejsze polskie księgarnie. W ciągu kilku tygodni poprzedzających wydarzenie pokażemy księgarnie, w których dobra literatura jest zawsze na pierwszym miejscu.

W 2020 roku, ze względu na kryzys branży księgarskiej wywołany przez pandemię koronawirusa, festiwalowi towarzyszy także kampania Książka na telefon. Wspieramy lokalne księgarnie (www.ksiazkanatelefon.pl).

 

Podobnie jak w ubiegłym roku w Nocy Księgarń wezmą udział cenieni autorzy, artyści czy twórcy książki dziecięcej. Podczas tegorocznej edycji wydarzenia gośćmi księgarzy będą m.in. Katarzyna Nosowska, Zygmunt Miłoszewski, Jakub Szamałek, Wojciech Chmielarz, Jakub Małecki, Dorota Masłowska, Zyta Rudzka, Aneta Jadowska, Marcin Szczygielski, Mikołaj Grynberg, Daniel de Latour, Agata Passent, Marcin Świetlicki, Wojciech Drewniak (Historia bez cenzury) czy Kamil Janicki.

Ze względu na ograniczoną możliwość udziału w wydarzeniach stacjonarnych na uczestników festiwalu czekają także specjalne wydarzenia internetowe: transmisje spotkań autorskich, podcasty literackie, wirtualne wykłady i warsztaty, konkursy, quizy, specjalne produkcje filmowe czy wystawy internetowe.

Literackim patronem tegorocznej edycji wydarzenia będzie Leopold Tyrmand. Z tej okazji program festiwalu otworzy spotkanie z Marcelem Woźniakiem - biografem autora “Złego”. Uczestnicy warszawskiej edycji Nocy Księgarń wezmą także udział w specjalnym spacerze szlakiem kultowych księgarń, które można odnaleźć w biografii i twórczości Tyrmanda.

Program Nocy Księgarń 2020 uzupełni także specjalny blok wydarzeń o tematyce ekologicznej organizowany we współpracy z Przedstawicielstwem Komisji Europejskiej w Polsce. Specjalna część wydarzeń poświęconych inicjatywie Europejskiego Zielonego Ładu to m.in. spotkania z naukowcami, warsztaty ekologiczne, wystawa instrumentów z recyklingu czy koncert zespołu Czereśnie.

 

PROGRAM WYDARZEŃ W LUBLINIE:

 >>> 15 października 2020, Księgarnia Między Słowami

18:00 „Magiczny Lublin. Opowieści o czartach i duchach” – spotkanie z Magdaleną Kowalską-Cichy, autorką książki „Magia i procesy o czary w staropolskim Lublinie”Podczas spotkania będzie można poznać historię legendy o czarciej łapie oraz wysłuchać opowieści o lubelskich diabłach i duchach

19:30 „Magiczny Lublin. Czarownice z procesów o czary” – wieczorny spacer z Magdaleną Kowalską-Cichy.
W trakcie przechadzki zapoznają się Państwo z historią przeprowadzanych w XV-XVIII wieku procesów o czary.

Zbiórka przed wejściem do Między Słowami. Z uwagi na zalecenia dotyczące ograniczenia ilości osób mogących przebywać w lokalu osoby zainteresowane udziałem w spotkaniach prosimy o wiadomość na adres kontakt@miedzy-slowami.com.pl

Wydarzenie na Facebooku

 

>>>15 października 2020, Księgarnia Dosłowna

18:00 Noc Księgarń: Dorota Masłowska – spotkanie autorskieMiejsce: Kino CK. Wstęp wolny. Ilość miejsc ograniczona
Rezerwacje pod numerem tel. : 698 590 539

Wydarzenie na Facebooku

 

>>> 15 października 2020, Księgarnia Świętego Pawła (WYDARZENIE ONLINE)

19:00 Live z s. Anną Marią Pudełko (WYDARZENIE ONLINE)Rozmowa online transmitowana na profilu instagramowym Księgarni Św. Pawła w Lublinie o godzinie 19.00.
Tematem wirtualnego spotkania autorskiego będzie najnowsza książka s. Anny pt. „Wielki Foch”.

12-16 października: Akcja Adoptuj książkę

Przez tydzień poprzedzający Noc Księgarń zbieramy od naszych klientów książki przez nich przeczytane, odłożone gdzieś na półkę, zapomniane, zbierające tylko kurz. Proponujemy dać tym książkom nowe życie. W czasie trwania Nocy Księgarń można przyjść i adoptować książkę ze specjalnego koszyka. Podaruj książce drugie życie!

Wydarzenie na Facebooku


>>> 16 października 2020, Księgarnia Między Słowami

Dzień z origami z Wydawnictwem Naukowym Episteme.
Do każdej zakupionej książki dokładamy zakładkę własnoręcznie wykonaną przez nasze księgarki!

Wydarzenie na Facebooku


>>> 16 października 2020, Księgarnia Dosłowna

18:00 Seryjni Poeci: Jakub Kornhauser i Adrian Gleń - spotkanie autorskieLimit miejsc: zapytaj w księgarni

Wydarzenie na Facebooku


>>> 16 października 2020, Księgarnia Świętego Pawła (WYDARZENIE ONLINE)

18:30 Live z ks. Arkadiuszem Paśnikiem (WYDARZENIE ONLINE)Spotkanie poświęcone będzie najnowszej książce księdza Arkadiusza Paśnika pt. „Człowiek”. Transmisja na kanale Księgarni Świętego Pawła na Instagramie.

Wydarzenie na Facebooku


>>> 17 października 2020, Księgarnia Między Słowami

16:00 Miłość, miasto, mrok. Spotkanie autorskie z Kamilem CywkąPo dobrze przyjętej debiutanckiej powieści pt. „Bękart" Kamil Cywka wraca w nowej odsłonie. Autor opowie o swoim świeżo wydanym zbiorze wierszy pt. „Miłość, miasto, mrok". Publikacja zawiera czterdzieści dziewięć starannie wyselekcjonowanych utworów podzielonych na trzy części według klucza koncepcyjnego zastosowanego w tytule. Limit miejsc: zapisy na kontakt@miedzy-slowami.com.pl

Wydarzenie na Facebooku


>>> 17 października 2020, Księgarnia Dosłowna

18:00 Pieprzenie i wanilia - spotkanie z Joanną JędrusikJędrusik to prawdziwy Tony Halik w spódnicy – z wielkim temperamentem, toną empatii, ostrym jak brzytwa poczuciem humoru i świetnym darem obserwacji. Wybierz się z nią do amazońskiej dżungli, zanurkuj na dno oceanu, przejdź się po ruchliwych ulicach czy barach pełnych muzyki. Dowiedz się, gdzie dobrym podrywem jest znajomość historii polskich występów na mistrzostwach świata w piłkę nożną, a gdzie raczej wspólny kurs Uberem share albo umieszczenie w tinderowym opisie słowa „professional”.

Spotkanie tłumaczone na język migowy. Ilość miejsc ograniczona. Możliwe są rezerwację pod numerem: 698 590 539

Wydarzenie na Facebooku