Halloween w Kinie CSK – 29.X.-1.XI.

Halloween w Kinie CSK

Film: Come Play

Data i godzina: 30 i 31 października (godz. 19:00)

Miejsce: Kino CSK w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, plac Teatralny 1

Koszt udziału: 12 zł bilet ulgowy / 15 zł bilet zwykły

Bilety: Kasa CSK lub online: https://bilety.spotkaniakultur.com/

Po więcej informacji zapraszamy na naszą stronę na Facebooku – Kino CSK.

Opis filmu:

Mały Oliver czuje się inny i samotny. Od urodzenia nie mówi i porozumiewa się ze światem za pomocą smartfona i tabletu. Pewnego dnia za pośrednictwem tajemniczej aplikacji kontaktuje się z nim ktoś z innego świata oferując przyjaźń. Chłopiec jest szczęśliwy, że znalazł prawdziwego przyjaciela, nie podejrzewając, że właśnie wpuścił do naszego świata istotę o mrocznej duszy. Gdy rodzice Olivera zorientują się co się dzieje, wrota do innego świata będą już otwarte, a ich zamknięcie wymagać będzie potwornej ofiary

reż. Jacob Chase

występują: Azhy Robertson, Gillian Jacobs, John Gallagher Jr.

horror / USA / 2020

język: angielski

napisy: polskie


Halloween w Kinie CSK

Online: Must.Eat.Brains – zombie w popkulturze – wykład
Kai Klimek w ramach Akademii Kina CSK

Data i godzina: 29 października (godz. 19:00)

Miejsce: online na platformie Zoom

Koszt udziału: bezpłatne, liczba miejsc ograniczona, obowiązują zapisy: https://bit.ly/32SnSgP

Akademia Kina CSK zaprasza na wykład Kai Klimek w ramach Akademii Kina CSK:
Must.EatBrains – zombie w popkulturze.

Czyli: trochę kulturoznawczo, trochę pop, a trochę filmoznawczo o zombie. Czy to, że chcą naszych mózgów to coś znaczy? Czy zombie-apokalipsa przez przypadek nie trwa już od dawna? Jak zmieniało się postrzeganie zombie i... ich prędkość poruszania się na przestrzeni historii popkultury? Podobno łatwiej wyobrazić sobie koniec świata niż koniec kapitalizmu. Takim stwierdzeniom autorzy popkultury od George'a Romero po Edgara Wrighta mówią: potrzymaj mój napój (wstawić dowolny) i pokazują, świat może mieć się świetnie, gdy nie ma już kto kupować produktów. Bo co wtedy, kiedy (prawie) nie ma ludzi, są tylko zrównane w jednym radosnym grrrryy-aaaargghhh zombie? I najważniejsze: czy popkultura uczy nas, jak przetrwać zombie-apokalipsę?

AKADEMIA KINA CSK to propozycja dla osób, które lubią kino i chcą czerpać jeszcze większą frajdę z oglądania filmów i seriali. Akademia Kina CSK to regularne spotkania, podczas których w lekkiej i luźnej atmosferze poznajemy najciekawsze zjawiska w polskim i światowym kinie. Cykliczne zajęcia zazwyczaj odbywają się online na platformie Zoom lub na żywo w CSK i składają się z wykładu oraz dyskusji. Udział w Akademii jest bezpłatny.

Udział w webinarze z Kają Klimek jest bezpłatny – należy jedynie zapisać się za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego: https://bit.ly/32SnSgP. Link do wydarzenia, które odbywa się na aplikacji Zoom, zostanie wysłane w dniu, w którym odbywa się wykład.


Halloween w Kinie CSK

Halloweenowy Maraton Grozy | wirtualne Kino CSK

Wirtualne Kino CSK na platformie MOJEeKINO.PL zaprasza na HALLOWEENOWY MARATON GROZY. Od 30 października godz. 21:00 do 1 listopada godz. 21:00 będzie można obejrzeć „Demony Prerii” oraz „Łowcę Głów” . Sprzedaż biletów rozpocznie się 2 godziny przed startem maratonu, czyli 30 października o godz. 19:00. Bilety na maraton w cenie 20 zł, pojedyncze pokazy w cenie 15 zł.

DEMONY PRERII, reż. Emma Tammi, 86'

Ostatnie lata obfitowały w horrory wykorzystujące folklor w służbie grozy – kilka lat temu skutecznie straszyła "Czarownica" Roberta Eggersa, niedawno hitem okazał się "Midsommar. W biały dzień" Ariego Astera. „Demony prerii” Emmy Tammi wytrzymują porównanie z tymi tytułami. To fascynująca opowieść o kobiecie czekającej na powrót męża w chacie położonej na odludziu, na zapomnianej przez Boga prerii. Im więcej czasu Lizzy (Caitlin Gerard) spędza w samotności, tym silniej czuje obecność czegoś dziwnego – przerażającego, niewytłumaczalnego, pochodzącego nie z tego świata.

ŁOWCA GŁÓW, reż. Jordan Downey, 72'

W kolekcji urżniętych łbów należącej do tego wikinga brakuje tylko jednego trofeum – głowy potwora, który zabił jego córkę. Łowca głów to esencja brutalnej fantastyki zamknięta w siedemdziesięciu dwóch minutach surowego, wciągającego jak diabli filmu. To Wiedźmin okrojony z pompy i efektowności, w którym nie ma smoków, czarownic i innych bzdur; jest małomówny wiking, jest leśna chatka; jest kolekcja głów należących do zaszlachtowanych potworów; jest wola zemsty. Dzięki temu przez nieco ponad godzinę trudno oderwać wzrok od ekranu.

Link do maratonu na platformie MOJEeKINO.PL:

https://www.mojeekino.pl/show/halloweenowy-maraton-grozy.


Warszawski Festiwal Filmów Koreańskich | wirtualne Kino CSK

Wirtualne Kino CSK na platformie MOJEeKINO.PL zaprasza na pokazy filmów w ramach 6. KOREAN FILM FESTIVAL w dniach 26 – 31 października. W tym roku festiwal składa się z 3 sekcji : „Koreańskie hity”, „Nowe twarze” oraz „Siła kobiet w kinie koreańskim”. Seanse będą do obejrzenia o konkretnych godzinach. Bilety w cenie 13 zł.

Koreańskie hity:

 • BESTIE NA KRAWĘDZI, 2020 r. (108’) – reż. Kim Yong-hoon
 • PIENIĄDZE, 2019 r. (115’) – reż. Park Noo-ri – polska premiera
 • WYJŚCIE, 2019 r. (103’) – reż. Lee Sang-geun

Nowe twarze:

 • MONTMARTRE DE PAPA, 2019 r. (83’) – reż. Min Byung-woo – europejska premiera
 • WYSOKOŚĆ FALI, 2019 r. (95’) – reż. Park Jung-bum – polska premiera
 • SŁABE ŚWIATŁO, 2020 r. (90’) – reż. Cho Min-jae – europejska premiera

Siła kobiet w kinie koreańskim:

 • BASEBALLISTKA, 2019 r. (105’) – reż. Choi Yoon-tae – polska premiera 
 • FRANCUZKA, 2019 r. (89’) – reż. Kim Hee-jung
 • MEWA, 2020 r. (75’) – reż. Kim Mi-jo – polska premiera
 • Link do festiwalu na platformie MOJEeKINO.PL:

https://mojeekino.pl/show/warsaw-korean-film-festival.

Wirtualna sala Kina CSK na platformie MOJEeKINO.PL

BEZPOŚREDNI LINK DO NASZEJ SALI ONLINE: https://www.mojeekino.pl/show/kino-csk-lublin.

REPERTUAR WIRTUALNEGO KINA CSK: W aktualnym repertuarze wirtualnego Kina CSK znajduje się około 75 filmów, które można oglądać w dowolnym czasie.

OGÓLNE ZASADY DZIAŁANIA WIRTUALNEGO KINA CSK:

 • Na platformie MOJEeKINO.PL należy wejść w zakładkę KINO CSK i wybrać film z repertuaru kina.
 • Po wybraniu filmu, dokonując zapłaty należy jeszcze raz zaznaczyć seans w KINIE CSK (ważne).
 • Program, tak jak w tradycyjnym kinie, jest cyklicznie zmieniany oraz wzbogacany.
 • Filmy na platformie można oglądać o dowolnej porze, wyjątkiem są przeglądy czy pokazy specjalne prezentowane w określonym terminie.
 • Część filmów w naszym repertuarze posiada audiodeskrypcję i napisy dla niesłyszących.
 • Wirtualne Kino CSK to miejsce spotkań z kinem artystycznym, autorskim oraz gatunkowym. To również inteligentna rozrywka dla widzów wymagających oraz szukających w kinie emocji, piękna oraz inspiracji.
 • Oglądając filmy w naszej wirtualnej sali, wspierasz funkcjonowanie i rozwój swojego lokalnego kina – Kina CSK. Dziękujemy.

Po więcej informacji zapraszamy na naszą stronę na Facebooku – Kino CSK.