Festiwal Kultury Rodzinnej 25-26.VI.

Kolorowa grafika reklamująca festiwal kultury rodzinnej.

Festiwal Kultury Rodzinnej
25-26 czerwca 2022
Park Ludowy / wstęp wolny

W dniach 25-26 czerwca ponownie spotkamy się w otoczeniu zrewitalizowanego, pełnego zieleni Parku Ludowego! Festiwal Kultury Rodzinnej to znakomita okazja do spędzenia czasu z rodziną na świeżym powietrzu.

Przed nami dwa dni znakomitej zabawy – w programie pojawią się animacje dla dzieci i warsztaty, spektakle i wydarzenia muzyczne, eksperymenty i pokazy sztukmistrzów.
Teatr Czytelni Dramatu zaprezentuje historię pechowej żyrafy, poznamy także nową wersję bajki Hansa Christiana Andersena o księżniczce na ziarnku grochu w spektaklu „Improwizowana księżniczka”. Każdy uczestnik i uczestniczka festiwalu będą mogli stać się bohaterami z obrazu Jana Matejki „Unia Lubelska” w ramach Matejko Photo Challenge, a Poławiacze Pereł Impro Teatr zdradzą widzom Kulisy Unii Lubelskiej w satyrycznym spektakl improwizowanym. W niedzielne popołudnie nie zabraknie dobrej muzyki w wykonaniu polsko ukraińskiego zespołu Dagadana, który od ponad 13 lat znakomicie łączy elementy obu kultur za pomocą jazzu, elektroniki i world music. Po nich na scenie pojawi się znana i lubiana Lubelska Federacja Bardów.

Jednak to nie koniec letnich spotkań w plenerze. Festiwal Kultury Rodzinnej zainauguruje cykl piętnastu pikników  rodzinnych „Integracje”, które odbędą się w dzielnicach Lublina. W lipcowe i sierpniowe weekendy czekają na nas animacje, warsztaty, koncerty i spektakle w polskiej i ukraińskiej wersji językowej. To zachęta do swobodnej zabawy dla dzieci, a zarazem kontakt ze sztuką dla osób, które znalazły schronienie przed wojną oraz dla samych mieszkańców. Pikniki odbędą się na Czechowie, Czubach, Dziesiątej, Felinie, Kalinowszczyźnie, Konstantynowie, Ponikwodzie, Rurach, Sławinie, w Śródmieściu, na Tatarach, Węglinie, Wieniawie, Wrotkowie i w dzielnicy Za Cukrownią.

25 czerwca rusza także kolejna edycja Rezerwatu Dzikich Dzieci, czyli pierwszego Przygodowego Placu Zabaw. Niczym nieskrępowanej zabawy dzieci ponownie zaznają na terenie przy ul. Dolnej Panny Marii. Ogród już ruszył, rozpoczęły się też pierwsze adopcje grządek! Rezerwat będzie czynny codziennie aż do 31 sierpnia.

Szczegółowy program wydarzenia dostępny tutaj.