Centralny Plac Zabaw – FINAŁ

 

cpzCentralny Plac Zabaw  - FINAŁ
1 - 30 sierpnia 2020
Centrum Kultury w Lublinie

 

 

Kilkanaście propozycji zajęć warsztatowych, wyjątkowe koncerty, spotkania przy grach i spektakle — za nami twórczy miesiąc na Centralnym Placu Zabaw. Wielkimi krokami zbliża się finał tegorocznej edycji, który zapowiada się równie ciekawie.

Finałowy weekend na CPZ otworzą warsztaty literackie w Księgarni Dosłownej, które dotyczyć będą szeroko pojętej literatury oraz dziedzin się nią zajmujących. Z kolei podczas warsztatów Zaprojektuj instytucję kultury przyszłości będziemy rozpoznawać nowe potrzeby zróżnicowanych grup odbiorców, dotyczące instytucji kultury przyszłości. Wyobrazimy sobie jacy będą mieszkańcy Lublina za 5, 10 czy 30 lat, a nasze pomysły naniesiemy na uproszczony plan budynku CK. Spotkamy się także ze sztukmistrzami na warsztatach nowego cyrku.

Nie zabraknie także muzyki. W piątkowy wieczór na wirydarzowej scenie zagości HAI - nowe, zdolne dziecko lubelskiej alternatywy. To zespół, który łączy różne wpływy muzyczne, konfrontuje eklektyzm i spójność, psychodeliczne wycieczki i niebanalne melodie. Natomiast w sobotę usłyszymy muzykę Szatta, czyli Łukasza Palkiewicza - producenta, współtwórcę nieszablonowego kolektywu Zaburzenia. Muzycznie trudny do zaklasyfikowania, jednak w elektronice najbliżej mu do organicznego brzmienia. Na swoim koncie ma trzy solowe wydawnictwa, a scenę dzielił z gwiazdami światowej muzyki, takimi jak: Taylor McFerrin, Lapalux, Sun Glitters, jak również z polskimi artystami (Piotr Rogucki, Paulina Przybysz, Iza Lach). Tego samego wieczoru na scenie pojawi się Golden Złote Twarze Live Band.
Przed nami także niecodzienna rywalizacja podczas Literackiego Turnieju Krzyżówek. Zaś dla najmłodszych wybraliśmy kilka wspaniałych bajek, które w Wirydarzu przeczyta Dariusz Jeż, podczas niedzielnego Bajkoczytania.
Finał tegorocznego CPZ to też spektakle. Zapraszamy na Cyrkowe Opowieści — niezwykłe widowisko uliczne, które łączy umiejętności aktorskie i improwizacyjne aktorów. Z kolei Poławiacze Pereł Improv Teatr zmierzą się z materią filmową podczas wyjątkowego pokazu W Nowym Kinie: film + impro. To spektakl improwizowany, inspirowany filmem, gdzie w kulminacyjnym momencie film zostanie zatrzymany, a inicjatywę przejmą obecni na scenie aktorzy.

Zapraszamy!
 
Szczegółowe opisy wydarzeń dostępne na naszej stronie internetowej w zakładce Wydarzenia.