“Antygona w Nowym Jorku” 15.X. w Kraśniku i 16.X. w Szczebrzeszynie

Czarno-białe zdjęcie aktorów grających ludzi bezdomnych, którzy odziani w ciepłe rzeczy siedzą gdzieś w przestrzeni publicznej.

"Antygona w Nowym Jorku"

15 października 2021 r., godz.19.00

Centrum Kultury i Promocji w Kraśniku

16 października 2021 r., godz.18.00

Miejski Dom Kultury w Szczebrzeszynie

Już w tym tygodniu Scena Reduta odwiedzi Kraśnik i Szczebrzeszyn. Zespół Teatru im. J. Osterwy w Lublinie zagra "Antygonę w Nowym Jorku" J. Głowackiego.

Po zagraniu spektaklu w Chełmie, gdzie Scena Reduta została bardzo ciepło przyjęta, niecierpliwie czekamy na kolejne spotkania z Widzami na scenach Lubelszczyzny. Tym razem Scena Reduta zagości w Kraśniku i Szczebrzeszynie. Teatr im. J. Osterwy w Lublinie zagra "Antygonę w Nowym Jorku" Janusza Głowackiego. Jego dzieło wedle Jana Kotta to jedna z trzech najważniejszych sztuk napisanych po polsku w XX wieku. Głowacki opowiada o ludziach, których często widzimy – brudnych, głodnych, obładowanych reklamówkami, w których mieszczą cały swój dobytek. Głowacki zobaczył w nich ludzi, którym wszystko można odebrać, ale nie godność. Sztuka ma charakter ostrej, śmiesznej i uniwersalnej tragifarsy, która dotyczy każdego z nas. Spektakl wyreżyserował Jan Hussakowski, a na scenie Jowita Stępniak, Artur Kocięcki, Witold Kopeć i Marek Szkoda, który za rolę Pchełki zagraną w tym spektaklu, otrzymał Złotą Maskę.

W Kraśniku Scena Reduta zagości 15 października o godzinie 19.00 w Centrum Kultury i Promocji. Bilety można kupić bezpośrednio w kasie Centrum Kultury i przez internet TUTAJ

W Szczebrzeszynie Teatr im. J. Osterwy zagra 16 października o 18.00 w Miejskim Domu Kultury. Bilety na spektakl w Szczebrzeszynie można kupić w kasie Miejskiego Domu Kultury w niezwykle atrakcyjnej cenie - 10 zł.

Do zobaczenia na trasie Sceny Reduta!