Akademia Kina CSK – Alicja w Krainie Gatunków

kino-cskAkademia Kina CSK - Alicja w Krainie Gatunków

15. odcinek Akademii Kina CSK: „Alicja w Krainie Gatunków” – wykład Tomasza Kolankiewicza.
Bezpłatny webinar odbędzie się 21 stycznia 2021 o godz. 19:00.

W ostatnim czasie wiele mówiło się o polskich filmach popularnych flirtujących z kinem gatunkowym, stało się tak głównie za sprawą filmów takich jak „W lesie dziś nie zaśnie nikt”, „Wszyscy moi przyjaciele nie żyją”, „365 dni” czy filmów Patryka Vegi. Jednak po gatunek sięgają też od jakiegoś czasu także twórcy i twórczynie nastawieni na autorskie kino artystyczne, było tak w wypadku Agnieszki Smoczyńskiej i jej „Córek Dancingu” Adriana Panka i jego „Wilkołaka” czy Marcina Wrony i „Demona”.
Czym jest gatunek i podgatunki filmowe? A hybrydy gatunkowe? Skąd wiemy, że film, który oglądamy jest filmem gatunkowym? Jaką wiedzę można czerpać z analizy kina gatunkowego? Czy są jakieś typowo polskie gatunki filmowe? I czemu żeby zrobić dobry gatunkowy film nie wystarczy skopiować wzorców z zagranicy?

PROWADZĄCY: Tomasz Kolankiewicz – filmoznawca, historyk filmu i programista filmowy współpracujący z Filmoteką Narodową – Instytutem Audiowizualnym, Teatrem Nowym w Warszawie, Gildią Reżyserów Polskich i licznymi festiwalami filmowymi. Przez wiele lat członek redakcji filmowej TVP Kultura. Autor kilkuset telewizyjnych i kilkudziesięciu kinowych przeglądów filmowych. Pracuje nad książką w całościowy sposób opisującą fenomen polskiego powojennego kina gatunkowego. Dyrektor artystyczny Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

Udział w webinarze jest bezpłatny – należy jedynie zapisać się za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego: http://tiny.cc/tx08tz. Link do wydarzenia, które odbywa się na aplikacji ZOOM, wyślemy w dniu, w którym odbywa się wykład.

PARTNER WEBINARU: Splat!FilmFest – International Fantastic Film Festival

AKADEMIA KINA CSK: To propozycja dla osób, które lubią kino i chcą czerpać jeszcze większą frajdę z oglądania filmów i seriali. To regularne spotkania, podczas których w lekkiej i luźnej atmosferze poznajemy najciekawsze zjawiska w polskim i światowym kinie. Cykliczne zajęcia zazwyczaj odbywają się online na platformie Zoom lub na żywo w CSK i składają się z wykładu oraz dyskusji. Udział w Akademii jest bezpłatny.
Nasz czas (pokaz specjalny) | Wirtualne Kino CSK

Pokaz specjalny – film dostępny w dn. 18-19 stycznia 2021.

W swoim zmysłowym, drapieżnym filmie Carlos Reygadas („Post Tenebras Lux”, „Ciche światło”, „Japón”) opowiada o małżeństwie w kryzysie, które na skraj przepaści prowadzi decyzja o otwarciu związku. W główne role, szalejącego z zazdrości Juana i jego zaangażowanej w romans z innym partnerki Esther, wcielili się sam reżyser i jego żona Natalia López. Na ekranie towarzyszą im ich własne dzieci, Rut i Eleazar Reygadas. „Nasz czas” nie ma jednak nic wspólnego z ekshibicjonizmem. Intymne są w nim przede wszystkim pytania – o związki, namiętności, pragnienia; a przede wszystkim szczerość, z jaką twórca dzieli się nimi z widzami.
Akcja filmu rozgrywa się na meksykańskiej prowincji, w rodzinie zamożnych farmerów, którzy łączą ciężką pracę na ranczo z zamiłowaniem do sztuki. Stabilna relacja Juana i Esther przechodzi gwałtowny wstrząs, gdy kobieta wdaje się w romans z amerykańskim „zaklinaczem koni”. Zraniony Juan rozpaczliwie próbuje zapanować nad emocjami, odzyskać utraconą kontrolę i ocalić małżeństwo.

Reżyseria: Carlos Reygadas
Występują: Carlos Reygadas, Natalia López, Phil Burgers
Dramat / Meksyk / 2018
2h 57min

Pokaz filmu odbędzie się 18 stycznia o godz. 19:00. Sprzedaż biletów rozpocznie się 18 stycznia o godz. 17:00. Film będzie dostępny przez 24 godziny, jednak nie dłużej niż do 19 stycznia do godz. 19:00. Po tej godzinie nie będzie możliwości obejrzenia filmu, nawet po zakupie biletów. Rekomendujemy, aby rozpocząć oglądanie najpóźniej 19 stycznia o godz. 16:00.

LINK DO FILMU: https://www.mojeekino.pl/vods/vod.894.
BEZPOŚREDNI LINK DO NASZEJ SALI ONLINE: https://www.mojeekino.pl/show/kino-csk-lublin.

Złe baśnie (pokaz specjalny) | Wirtualne Kino CSK

Pokaz specjalny – film dostępny w dn. 19-20 stycznia 2021.

Upalne lato, rzymskie przedmieścia. Lejący się z nieba żar sprawia, że czas stoi tu niemalże w miejscu. Do włoskiej sielanki jednak daleko, zwłaszcza, gdy przekroczy się próg świata wykreowanego przez braci D’Innocenzo. Rzeczywistości, w której każda chwila jest jak zgrzyt noża po szkle. Zamieszkujące to miejsce rodziny na pierwszy rzut oka niczym specjalnym się nie wyróżniają. Podobnie jak wiele innych, dzielą swoje radości i smutki, a lepsze momenty przeplatają gorszymi. Tyle, że tych drugich, połączonych z narastającą frustracją oraz agresją powodowaną sytuacją osobistą, materialną czy klasową, jest tu zdecydowanie więcej. Domy nie są już schronieniami, stając się niemymi świadkami sadystycznych zachowań ojców oraz bierności matek. Obojętność dorosłych najmocniej uderza w najmłodszych, którzy mogą się okazać prawdziwą siłą wywrotową tej historii.

Reżyseria: Damiano D’Innocenzo, Fabio D’Innocenzo
Występują: Elio Germano, Barbara Chichiarelli, Lino Musella
Dramat / Włochy, Szwajcaria / 2020
1h 38min

Pokaz filmu odbędzie się 19 stycznia o godz. 20:00. Sprzedaż biletów rozpocznie się 19 stycznia o godz. 18:00. Film będzie dostępny przez 24 godziny, jednak nie dłużej niż do 20 stycznia do godz. 20:00. Po tej godzinie nie będzie możliwości obejrzenia filmu, nawet po zakupie biletów. Rekomendujemy, aby rozpocząć oglądanie najpóźniej 20 stycznia o godz. 18:00.

LINK DO FILMU: https://www.mojeekino.pl/vods/vod.154.
BEZPOŚREDNI LINK DO NASZEJ SALI ONLINE: https://www.mojeekino.pl/show/kino-csk-lublin.

#startujzafree na MojeEkino.pl | Wirtualne Kino CSK

Serwis filmowy kin studyjnych uruchomił kampanię reklamującą platformę MojeEkino.pl pod nazwą #startujzafree skierowaną do nowych użytkowników. Specjalnie dla widzów, którzy jeszcze nie znają platformy, wyselekcjonowano pięć tytułów, które odzwierciedlają różnorodny charakter platformy MojeEkino.pl. Wśród pięciu filmów, które są dostępne za darmo można znaleźć filmy:

 • ANTOLOGIA DUCHÓW MIASTA
 • ASPROMONTE
 • KOBIETY Z 6. PIĘTRA
 • OVER THE LIMIT
 • POWAŻNY CZŁOWIEK

Jak to działa?
Specjalnie dla nowych użytkowników przygotowaliśmy ofertę powitalną. Zarejestruj się na platformie MOJEeKINO.PL, następnie w wiadomości mailowej potwierdzającej rejestrację otrzymasz kod uprawniający do bezpłatnego obejrzenia filmu. 

Jak skorzystać z kodu? 
Zalogować się na platformie MOJEeKINO.PL za pomocą e-maila lub konta na Facebooku. 
Przejść do strony https://mojeekino.pl/show/startujzafree, następnie wybrać film z listy.
Kliknąć przycisk „kup dostęp”.
Wybrać swoje ulubione, lokalne kino – Kino CSK.
Zjechać kursorem na sam dół strony, w polu „WYKORZYSTAJ KOD PROMOCYJNY” wprowadzić kod i zaakceptować (SPRAWDŹ KOD).
Po aktywowaniu kodu, powrócić na stronę promocji, wejść na wybrany film i cieszyć się najlepszym kinem.

#2za1 na MojeEkino.pl | Wirtualne Kino CSK

Serwis filmowy kin studyjnych uruchomił akcję promocyjną platformy MojeEkino.pl pod nazwą #2za1, czyli dwa filmy w cenie jednego. W ramach akcji wyselekcjonowano dwanaście tytułów, które odzwierciedlają różnorodny charakter platformy MojeEkino.pl:

 • DEMONY PRERII
 • FRANCES HA
 • THE LIMITS OF CONTROL
 • ŁOWCA GŁÓW
 • MUSIMY POROZMAWIAĆ O KEVINIE
 • NASZA MAŁA POLSKA
 • NIGDY NIE DOROŚNIEMY
 • NIEWIDOCZNE ŻYCIE SIÓSTR GUSMÃO
 • PLAN MAGGIE
 • SIŁA OGNIA
 • WYSOKA DZIEWCZYNA
 • ŻYCIE ANIMOWANE

Jak to działa?
1. Zaloguj się (lub też załóż konto na MojeEkino.pl).
2. Wejdź na stronę promocji „2 za 1”: https://mojeekino.pl/show/2-za-1.
3. Wybierz pierwszy film, który chcesz obejrzeć.
4. Kub bilet:
po stronie subskrypcji wybierz kafelek „2 za 1” do wskazanego kina – Kina CSK,
zyskujesz dostęp do wybranego filmu oraz drugiego z listy filmów na stronie promocji.
5. Miłego oglądania!

Wirtualna sala Kina CSK na platformie MOJEeKINO.PL

 

 

BEZPOŚREDNI LINK DO NASZEJ SALI ONLINE: https://www.mojeekino.pl/show/kino-csk-lublin.

REPERTUAR WIRTUALNEGO KINA CSK: W aktualnym repertuarze wirtualnego Kina CSK znajduje się około 200 filmów, które można oglądać w dowolnym czasie.

OGÓLNE ZASADY DZIAŁANIA WIRTUALNEGO KINA CSK:

Na platformie MOJEeKINO.PL należy wejść w zakładkę KINO CSK i wybrać film z repertuaru kina.
Po wybraniu filmu, dokonując zapłaty należy jeszcze raz zaznaczyć seans w KINIE CSK (ważne).
Program, tak jak w tradycyjnym kinie, jest cyklicznie zmieniany oraz wzbogacany.
Filmy na platformie można oglądać o dowolnej porze, wyjątkiem są przeglądy czy pokazy specjalne prezentowane w określonym terminie.
Część filmów w naszym repertuarze posiada audiodeskrypcję i napisy dla niesłyszących.
Wirtualne Kino CSK to miejsce spotkań z kinem artystycznym, autorskim oraz gatunkowym. To również inteligentna rozrywka dla widzów wymagających oraz szukających w kinie emocji, piękna oraz inspiracji.
Oglądając filmy w naszej wirtualnej sali, wspierasz funkcjonowanie i rozwój swojego lokalnego kina – Kina CSK. Dziękujemy.

Po więcej informacji zapraszamy na naszą stronę na Facebooku – Kino CSK.