Restauracja ATRIUM

Informacje o wydarzeniu w Ośrodku "Brama Grodzka - Teatr NN"Ośrodek "Brama Grodzka - Teatr NN"
20-122 Lublin, ul. Grodzka 21
tel./fax: 81 532 58 67
www.teatrnn.pl

 

 

 

 Z rodzinnego albumu na YouTube. Druga edycja warsztatów krótkich filmów dokumentalnych

Mikrohistorie - trzydniowe warsztaty krótkich filmów dokumentalnych. Edycja II

27-28 września i 1 października 2018 r.Po raz drugi mieszkańcy Lublina i Lubelszczyzny mogą wziąć udział w warsztatach filmów dokumentalnych. Jak pokazuje pierwsza edycja, by stworzyć ciekawy film na YouTube potrzeba niewiele - pomysł i chęć do nauki. Przydadzą się też telefon lub aparat cyfrowy i komputer.

Zapisy pod poniższym linkiem potrwają do 20 września: https://goo.gl/forms/AiX2ga1To6MsyG573


Warsztaty przeznaczone dla osób w wieku 16 - 23 lat z Lublina i Lubelszczyzny. Praca na własnym sprzęcie (smartfon, laptop, ew. aparat cyfrowy).
Udział w warsztatach jest bezpłatny.


Każdy z nas ma taką historię: opowiedzieli nam ją rodzice, dziadkowie, stryj czy ciotka. To była niezła historia, która nadawała się na film o tym, jak nasi przodkowie radzili sobie z życiem. Czemu by jej nie opowiedzieć światu? Warsztaty tworzenia krótkich filmów dokumentalnych organizowane przez Ośrodek „Brama Grodzka - Teatr NN” dają taką możliwość.

Warsztaty odbywają się w ramach projektu “Opowieści z Bramy: Wolność” dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura – Interwencje 2018”. Mają za zadanie ułatwić popularyzację dorobku kulturalnego wśród młodzieży i otworzyć tę grupę szerzej na zainteresowanie historią rodzinną i regionalną.

Uczestnicy zdobędą podstawową wiedzę z zakresu filmowania, montażu i postprodukcji, tworzenia scenariuszy, pozyskiwania materiałów (historii mówionych, zdjęć i archiwaliów), promocji filmów w internecie. Filmy do publikacji online (Facebook, YouTube) tworzone będą przy wykorzystaniu prostych środków: smartfonów, aparatów cyfrowych, darmowych programów, które są dostępne dla większości początkujących twórców.

Warsztaty będą przeprowadzone przez pracowników Bramy Grodzkiej oraz Domu Słów, którzy podzielą się swoją wiedzą praktyczną z uczestnikami.

Projekt “Opowieści z Bramy: Wolność” zakłada przygotowanie wspólnie z lokalną społecznością krótkich filmów dokumentalnych dotyczących ostatnich stu lat historii Lublina i Lubelszczyzny, skupiając się na tematyce wolności oraz mikrohistoriach: opowieściach rodzinnych i osobistych. Pokazuje wspólną, polską historię i regionalną kulturę jako zbiór historii prywatnych. Filmy powstałe w ramach projektu zostaną udostępnione w portalach społecznościowych oraz na stronach Ośrodka. Ważną częścią projektu są także warsztaty tworzenia krótkich filmów dokumentalnych.

Informacje o projekcie: http://teatrnn.pl/kalendarium/node/2635Projekt dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura – Interwencje 2018”.

Projekt objęty Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Lublin, Krzysztofa Żuka.

Patronat medialny: TVP Kultura, TVP3 Lublin, Akademickie Radio Centrum, Polskie Radio Lublin, Radio Freee, „Dziennik Wschodni”, „Gazeta Wyborcza Lublin”, „Gość Niedzielny” w Lublinie, „Kurier Lubelski”,„Lajf - magazyn lubelski”.


Organizator: Ośrodek „Brama Grodzka - Teatr NN

 

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do odwołania lub zmiany poszczególnych punktów programu.