Informacje różne z Lublina i regionu

  „Ferie z Robotami” w Tarasach Zamkowych


27 stycznia - 11 lutego 2018 r.

 
powiększ


Tarasy Zamkowe
przygotowały wyjątkową atrakcję dla najmłodszych i ich rodzin. W centrum handlowym, w czasie trwania tegorocznych ferii, czekać będzie niecodzienna wystawa robotów i warsztaty z robotyki. W dniach 27.01 – 11.02 będzie można zobaczyć tu roboty humanoidalne posiadające sztuczną inteligencję, zagrać w interaktywne gry, a także wziąć udział w zajęciach z tworzenia robotów przy użyciu klocków LEGO. Wszystkie atrakcje w ramach akcji „Ferie z Robotami” zostaną zrealizowane na placu eventowym na poziomie 0, w godz. 10.00 – 18.00.

Ferie w mieście wcale nie muszą być nudne, a będzie można przekonać się o tym w Tarasach Zamkowych. W dniach 27.01 – 11.02 odbędzie się tu akcja „Ferie z Robotami”, podczas której zaprezentowane zostaną interaktywne roboty humanoidalne, wyposażone w sztuczną inteligencję. Każdy chętny będzie mógł nimi sterować i wprowadzać je w ruch. W lubelskim centrum handlowym zainstalowany zostanie również labirynt, w środku którego znajdować się będą dwie kule sphero (roboty sterowane smartfonem). Tor Sphero to nie jedyna gra, która zaprezentowana zostanie w Tarasach Zamkowych. W centrum handlowym na miłośników innowacyjnej rozrywki czekać też będzie Knoocker, czyli interaktywna ścianka pozwalająca na grę dowolną piłką. Zasady są bardzo proste – wystarczy trafiać piłką w elementy wyświetlone na tablicy. To unikalne połączenie ruchu fizycznego i sportu z grami komputerowymi.

Ponadto organizatorzy zapraszają dzieci w wieku 5 – 7 lat na dedykowane warsztaty z klockami LEGO, wyposażonymi w specjalne elementy elektroniczne, takie jak silniki czy czujniki. Z pomocą instruktora najmłodsi zbudują tu różnorodne konstrukcje m.in. inteligentny domek z wiatrakiem, a także robota – krokodyla. Nie zabraknie warsztatów dla starszej grupy, w tym również dorosłych. Podczas zajęć z robotyki uczestnicy nauczą się konstruowania działających robotów z klocków LEGO. Przy tym stanowisku będzie można zbudować łaziki marsjańskie, roboty sumo, a także roboty zwiadowcze.

-
Serdecznie zapraszamy rodziny z dziećmi na interaktywne „Ferie z Robotami” w Tarasach Zamkowych. Przygotowana przez nas akcja to połączenie atrakcyjnych ekspozycji, gier, a także pobudzających kreatywność warsztatów robotyki. Mamy nadzieję, że zaproponowane atrakcje spodobają się Klientom naszego centrum handlowego i będą ciekawą alternatywą dla wszystkich uczniów pozostających w mieście na czas trwania zimowej przerwy szkolnej - mówi Mariola Chmielewska, Dyrektor Centrum Handlowego Tarasy Zamkowe.

Wszystkie atrakcje w ramach akcji „Ferie z Robotami” odbędą się w dniach 27.01 – 11.02 na placu eventowym na poziomie 0, w godz. 10.00 – 18.00.


Serdecznie zapraszamy!