Informacje różne z Lublina i regionu

  Dzień Babci i Dziadka w Tarasach Zamkowych

21 stycznia 2018 r.


 powiększTarasy Zamkowe pamiętają o swoich najstarszych klientach. Już w najbliższą niedzielę, 21 stycznia, odbędzie się tu wyjątkowy Dzień Babci i Dziadka. W jego ramach, w lubelskim centrum handlowym, seniorzy będą mogli skorzystać z bezpłatnych badań profilaktycznych, konsultacji, warsztatów oraz szkoleń.

W niedzielę, 21 stycznia, w godz. 12.00 – 18.00, Tarasy Zamkowe zapraszają wszystkie babcie i dziadków na wydarzenie organizowane w związku z ich szczególnym świętem.

Podczas eventu na seniorów czekać będzie komfortowa strefa badań profilaktycznych, gdzie przeprowadzone zostaną podstawowe pomiary: ciśnienie krwi, wskaźnik BMI, a także poziom tłuszczu i wody w organizmie. Nie zabraknie konsultacji medycznych, podczas których lekarz omówi poszczególne wyniki badań. Babcie i dziadkowie będą mogli również skorzystać z bezpłatnego badania ostrości wzroku. W Tarasach Zamkowych pojawi się również strefa kosmetyczna, w której seniorzy dowiedzą się, jak odpowiednio dbać o skórę w starszym wieku.

W strefie technologicznej natomiast wszyscy chętni będą mogli zapoznać się z możliwościami współczesnej elektroniki i nauczyć się obsługiwania takich urządzeń, jak smartfon, tablet czy komputer osobisty. Seniorzy będą mogli też skorzystać z porad, jak używać aplikacji typu Skype, Facebook czy FaceTime. Dzięki temu dowiedzą się, jak w nowoczesny sposób komunikować się ze swoimi bliskimi.

Dzień Babci i Dziadka w Tarasach Zamkowych uświetni pokaz marszu ze specjalnie zaprojektowanymi kijami, tzw. nordic walking. Nie zabraknie występów artystycznych, które przygotowały dzieci z lubelskich szkół, przedszkoli oraz instytucji kulturalnych.

- Zapraszamy wszystkich na wyjątkowy Dzień Babci i Dziadka do Tarasów Zamkowych. Specjalnie dla Seniorów przygotowaliśmy niedzielę pełną atrakcji. Liczymy, że lubelscy Seniorzy skorzystają ze wszystkich przygotowanych przez nas stref i co najważniejsze, dokładnie się przebadają - mówi Mariola Chmielewska, Dyrektor Centrum Handlowego Tarasy Zamkowe.Serdecznie zapraszamy!