Informacje o wydarzeniach w Warsztatach Kultury w Lublinie


Warsztaty Kultury w Lublinie
ul. Grodzka 5a, 20-112 Lublin
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ; www.warsztatykultury.plRuszyła rekrutacja do 8 edycji Inkubatora Animacji KulturyOd zarządzania projektem, przez marketing w kulturze i wystąpienia publiczne, po pisanie wniosków grantowych i koncepcję audience development. Takie kursy i wiele innych propozycji znajdą w harmonogramie zajęć uczestnicy 8 edycji Inkubatora Animacji Kultury. Chcesz zorganizować własny projekt kulturalny, ale nie wiesz jak się za to zabrać? Właśnie ruszyła rekrutacja na praktyczne zajęcia z ekspertami z branży.

Inkubator Animacji Kultury skierowany jest do osób pracujących w sektorze kultury. Uniwersytecki system kształcenia takich pracowników często pozostawia wiele do życzenia. Studenci otrzymują wiedzę teoretyczną, która w konfrontacji z potrzebami współczesnego rynku okazuje się niewystarczająca. Nauka opiera się na tradycyjnych metodach, a wiedza przekazywana jest ex cahtedra. Inkubator Animacji Kultury to rozwiązanie szyte na miarę praktyków, którzy potrzebują świeżych inspiracji oraz okazji do spotkania ludzi z branży. Tegoroczną edycję kursu ma właśnie szansę rozpocząć kolejna grupa uczestników.

Regularne weekendowe spotkania zorganizowane są na kształt studiów podyplomowych i opierają się na bardzo praktycznych zajęciach z ekspertami z branży. Projekt rozpocznie się w lutym i zakończy w maju, kiedy to kursanci przygotowywać będą w grupach koncepcje własnych projektów.

Uczestnicy przejdą cykl szkoleniowy podzielony na bloki tematyczne obejmujące szerokie spektrum zagadnień związanych z kreowaniem i realizacją projektów kulturalnych. Dowiedzą się m.in. na czym polega organizacja sektora kultury w Polsce i jakie modele zarządzania są najbardziej korzystne dla różnego typu podmiotów kultury. Poznają zasady tworzenia misji, wizji i strategii. Przyjrzą się procesowi tworzenia innowacji społecznych. Dowiedzą się gdzie szukać źródeł finansowania projektów kulturalnych i jak pisać wnioski grantowe. Spróbują przenieść zdobytą wiedzę o pracy z ludźmi na własne zespoły projektowe. Poznają pojęcie audience development i dowiedzą się na czym polega marketing w kulturze. Opanują też trudną sztukę zarządzania projektem i tajniki skutecznej współpracy z biznesem.

Jak się zapisać?

Warsztaty Kultury w Lublinie czekają na zgłoszenia do 24 stycznia 2018 r. Formularz zgłoszeniowy można znaleźć poniżej. Wypełniony dokument należy odesłać na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , przesłać faxem na numer: 81 533 08 18, bądź też dostarczyć pocztą lub osobiście do sekretariatu Warsztatów Kultury pod adres: Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 7, 20-112 Lublin.

 

 

Organizatorzy zastrzegają… sobie prawo do odwołania lub zmiany poszczeólnych punktów programu.