Informacje różne z Lublina i regionu

   


40-lecie zespołu BAJM

31 sierpnia 2018
Plac ZamkowyMija 40 lat odkąd zespół BAJM rozpoczął swoją artystyczną działalność. Z tej okazji, 31 sierpnia na placu Zamkowym, grupa zagra jubileuszowy koncert. Występ organizowany jest w Dniu Solidarności i Wolności i stanowi element lubelskich obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

Koncert będzie podróżą przez historię BAJMU, opowieścią o jego twórcach oraz o mieście, z którym członkowie grupy związani są od początku istnienia. Usłyszymy repertuar złożony z samych przebojów wylansowanych przez zespół w ciągu całej kariery. Po raz pierwszy artyści zaprezentują też nową płytę podsumowującą 40 lat swojej działalności. Pojawią się także specjalni goście, którzy w tym czasie byli związani z zespołem. Wszystko to na specjalnie zaprojektowanej scenie, która stanie w pobliżu miejsca, gdzie przez wiele lat mieszkała Beata Kozidrak - wokalistka zespołu.


31 sierpnia to Dzień Solidarności i Wolności — polskie święto państwowe, obchodzone w rocznicę porozumień sierpniowych. Upamiętnia historyczny zryw Polaków do wolności i niepodległości z 1980 roku, w którym Lublin i jego mieszkańcy odegrali niezwykłą rolę.