Informacje o wydarzeniu w Centrum Kultury


Centrum Kultury w Lublinie
ul. Peowiaków 12, 20-004 Lublin
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. . www.ck.lublin.pl

 


Kinobanda -"Odmienne stany świadomości"

  9 sierpnia 2018 r, g. 20:30, Wirydarz / Kino CK – bezpłatne wejściówki


Uważaj na podróże do własnego wnętrza, to co zobaczysz może cię przerazić.

Na wydziale medycznym Harvardu, doktor Eddie Jessup chce poznać odmienne stany świadomości przeprowadzając kontrowersyjny i niebezpieczny eksperyment. Korzysta z komory deprywacji sensorycznej – wypełnionej wodą kapsuły, która odcina go od wszelkich bodźców zewnętrznych. Z czasem naukowiec wzmacnia swoje doznania przyjmując halucynogenny wywar z Meksyku. W efekcie Eddie odbywa przerażającą podróż do podświadomości początków ludzkości i coraz bardziej zatraca się w swoich wizjach, które z czasem wykraczają poza umysł i świadomość, a nawet ingerują w jego ciało.
Eksperyment zupełnie wymyka się spod kontroli.

reżyseria: Ken Russell
sci-fi, thriller / USA / 1980
czas trwania: 102 min

Kinobanda to wywrotowe kino kultowe, filmy dzikie i z charakterem.

 

Najlepsze z Najgorszych z muzyką na żywo: Planeta Widmo

  16 sierpnia 2018 r, g. 20:30 , Wirydarz / Kino CK – 15 zł


W ramach cyklu Najlepsze z Najgorszych zapraszamy na seans z muzyką na żywo w wykonaniu zespołu Lublin Street Band.

Stacjonujące na księżycu Kosmiczne Siły Powietrzne USA przymierzają się do podboju Marsa. Gdy ich kolejny statek znika w tajemniczych okolicznościach, dowodzący misją na czerwoną planetę kapitan Frank Chapman i jego nawigator Ray zostają oddelegowani do zbadania sprawy. Podczas kosmicznego śledztwa ich pojazd niespodziewanie zderza się z deszczem meteorytów, w skutek czego Frank zostaje pozbawiony łączności z bazą, traci partnera i ostatecznie awaryjnie ląduje na asteroidzie zamieszkałej przez miniaturowych ludzi. A to dopiero początek niezwykłych zdarzeń z jakimi będzie się musiał zmierzyć.
Amerykańskie kino klasy B z raczej zabawnymi efektami specjalnymi, nielogiczną fabułą, osobliwymi dialogami, złą grą aktorską i gumowymi potworami. Film tak zły, że aż dobry.

Chociaż nieudany pod wieloma względami dziś stanowi doskonałą rozrywkę i urzeka nieporadnością oraz specyficznym klimatem.

reżyseria: William Marshall
sci-fi / USA / 1961
czas trwania: 82 min

Muzykę wykona na żywo zespół Lublin Street Band, który składa się z lubelskich muzyków grających na co dzień w różnych składach. Dzięki temu grupa posiada oryginalne brzmienie oraz ciekawe podejście do kompozycji i aranżacji. Zakres muzycznych zainteresowań zespołu jest szeroki, toteż podczas ich występów można się spodziewać podróży w rejony przeróżnych odcieni jazzu, funku, bebopu i momentów szalonej improwizacji.

Lublin Street Band powstał z inicjatywy Centrum Kultury w Lublinie w 2016 roku. Został powołany do życia na potrzeby prezentacji Lublina we Wrocławiu podczas obchodów Europejskiej Stolicy Kultury 2016 i tam też miał swoją premierę. Później występował m.in. podczas: Ceremonii Otwarcia Mistrzostw w Piłce Nożnej UEFA EURO U21, Festiwalu Legend Lubelskich, Otwarcia Jubileuszy 700-lecia Lublina – Sylwester Miejski, Dni Polskich w Tarnopolu, Festiwalu Wina w Janowcu, Letniej Akademii Filmowej w Zwierzyńcu, wielokrotnie prowadził parady i animacje muzyczne.

Zespół tworzą:

  • Marcin „Suszkin” Suszek – trąbka,
  • Artur Jargiło – trąbka,
  • Andrzej Flis – saksofon altowy,
  • Andrzej Waszczuk – saksofon barytonowy,
  • Tymoteusz Szpilarewicz – puzon,
  • Krzysztof Redas / Kamil Banach – instrumenty perkusyjne,
  • Łukasz Szulc – instrumenty perkusyjne,
  • Bartek Węgliński – gitara,
  • Kacper Różański / Michał Kowalczyk – bas,
  • Gabriel Menet – kierownictwo muzyczne / piano.
Dyskusyjne Koło Filmowe Benshi - "Lato 1993"
  20 sierpnia 2018 r, g. 18:00, Kino CK – wstęp wolny


Lato 1993 roku to czas trudnych zmian. Sześcioletnia Frida ma zamieszkać ze swoim wujkiem i jego rodziną na hiszpańskiej prowincji. Dziewczynka straciła oboje rodziców: jej mama niedawno zmarła po długiej chorobie – i musi nauczyć się żyć z nowymi opiekunami. Pierwszy film pełnometrażowy Carli Simón oparty jest częściowo na jej dziecięcych doświadczeniach. Unikając sentymentalizmu, katalońska reżyserka rysuje złożony portret emocjonalny dziecka, które mierzy się z falą sprzecznych uczuć – gniewem, zazdrością, ale i rodzącym się poczuciem przywiązania. Z wyczuciem ukazuje proces przeżywania straty, skupiając się nie na dramatycznych wydarzeniach, lecz obserwacji pozornie prozaicznej codzienności. Pomaga jej w tym charyzmatyczna, nad wiek dojrzała odtwórczyni głównej roli Laia Artigas.

reżyseria: Carla Simón
Hiszpania / 2017
czas trwania: 97 minDyskusyjne Koło Filmowe Benshi -"The Florida Project"

   21 sierpnia 2018 r, g. 18:00 – Kino CK – wstęp wolny


Moonee ma sześć lat i zawadiacki uśmiech, a dni spędza poza domem z paczką przyjaciół. Dom w ich przypadku oznacza motel Magic Castle, z zewnątrz przypominający pałac z bajki. Ale w pokojach, które wynajmuje się na godziny, raczej nie spotka się księżniczki. Mieszkają tu za to rozmaici dziwacy, życiowi przegrani i zarabiające najniższą krajową sprzątaczki. Moonee, nie zważając na okoliczności, niczym odkrywca z przygodowej powieści przemierza okoliczne nieużytki, jakby były najgęstszą dżunglą i wymyśla z kolegami kolejne psikusy. Nieświadoma coraz bardziej ryzykownych kroków, jakie musi podejmować jej mama, by opłacić pokój na kolejny tydzień, Moonee jest najszczęśliwszym dzieckiem na świecie. Całkiem, jakby czerpała energię z wychylającego się zza horyzontu pobliskiego Disneylandu.

reżyseria: Sean Baker
USA / 2017
czas trwania: 115 minDyskusyjne Koło Filmowe Benshi - "Rzymskie wakacje"

  22  sierpnia 2018 r, g. 18:00 -Kino CK – wstęp wolny


Pewna młoda księżniczka podczas oficjalnej wizyty w Rzymie ma już dość oficjalnej etykiety i postanawia zwiedzić miasto na własną rękę. Jej tropem podążą amerykański reporter i jego fotograf w poszukiwaniu sensacji na pierwszą stronę. Będzie wielki skandal czy… wielka miłość? „Rzymskie wakacje” Williama Wylera to jedna z najwdzięczniejszych komedii romantycznych w dziejach kina.
Film nominowany do Oscara w dziesięciu kategoria przyniósł statuetkę Audrey Hepburn w jej pierwszej głównej roli (nagrodzono także scenariusz i kostiumy).

reżyseria: William Wyler
USA / 1953
czas trwania: 118 min
Najlepsze z Najgorszych Bingo: Bilet na Hawaje
 
   30 sierpnia 2018 r, g. 20:00, Wirydarz / Kino CK – 10 zł


Na koniec wakacji chcemy podarować wam wyjątkową podróż na prywatną, hawajską wyspę Molokai, gdzie będziecie mogli podziwiać piękno natury, rozkoszować się rajską plażą ale też stracić życie!

Niestety, w tym pięknym miejscu działa bezwzględna organizacja przestępcza. A gdy w grę wchodzą diamenty może zdarzyć się wszystko. Próbę rozpracowania szajki podejmują wyjątkowi agenci – kobiety tak seksowne, jakby wyjęte prosto z rozkładówki Playboya i nie mniej boski Ronn Moss, szerzej znany jako Ridge z „Mody na sukces”. Działają pod przykryciem ale półnadzy. Gangsterzy nie mają szans z ich pięknymi ciałami, inteligencją, brawurową odwagą i naprawdę wielkimi spluwami. Są prawie doskonali, zabrakło im tylko umiejętności aktorskich. Ale czy to teraz ważne? Są większe problemy, choćby grasujący po wyspie toksyczny wąż. Czy agenci zdążą powstrzymać bandytów zachowując doskonałą opaleniznę, natapirowane fryzury i rozpalone zmysły? Zobaczcie sami oddając się gorącej i pikantnej przygodzie.

Według niektórych rankingów kina klasy B, wśród filmów takich jak „The Room”, „Gliniarz Samuraj” czy „Plan 9 z kosmosu” to właśnie „Bilet na Hawaje” jest tym najlepszym najgorszym filmem wszech czasów.

reżyseria: Andy Sidaris
akcja / USA / 1987
czas trwania: 96 min

Pokaz filmu połączony jest z grą Bingo.
Widzowie przed seansem dostają formularze, na których zamiast liczb są wpisane stereotypy filmowe typowe dla kina klasy B. Osoby, które jako pierwsze ułożą linię z zakreślonych haseł, zdobywają nagrody. Gra stanowi znakomitą rozrywkę, wyostrza zmysły, umożliwia aktywny udział w seansie i przede wszystkim daje radość. Więcej informacji na miejscu. Gra dla chętnych!

Najlepsze z najgorszych – przegląd kina klasy B
Niskie budżety, absurdalne dialogi, kiepskie aktorstwo, kosmici, potwory, fabuła nie trzymająca się kupy, to tylko niektóre cechy najgorszych filmów w historii kinematografii. Entuzjazm twórców kina klasy B udziela się także widzom. W ramach tego cyklu prezentujemy bardzo złe filmy, które jednak wpisane zostały do kanonu kina kultowego. Każdy pokaz poprzedza krótka prelekcja.


Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do odwołania lub zmiany poszczególnych punktów programu.