Informacje o wydarzeniach w Kinie Grażyna

Kino Grażyna
ul. Konrada Wallenroda 4 a
20-607 Lublin
tel. (81) 743-48-29, tel. 660-977-345
e-mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 


 

"Piękne dni"

28 października 2018 r, godz. 16.00

Bilet wstępu: 12 i 10 zł

 

 

Komediodramat. Reż. Marion Vernoux, scen.: Marion Vernoux, Fanny Chesnel, wyk.: Fanny Ardant, Laurent Lafitte, Patrick Chesnais, Jean-François Stévenin, Fanny Cottençon, Alain Cauchi, Emilie Caen, Marc Chapiteau, czas projekcji: 94 min.

 

To film będący wzruszającą opowieścią o kobiecie, która po przejściu na długo wyczekiwaną emeryturę przeżywa drugą młodość. „Piękne dni” w reżyserii Mariona Vernoux’a to francuski dramat opowiadający losy Caroline (w jej rolę wcieliła się Fanny Ardant), która po przejściu na emeryturę poświęca swój czas rodzinie, ale także sobie. Długo wyczekiwna emerytura szybko zaczyna nudzić. Przełomem okazuje się pierwsza wizyta w klubie dla seniorów. Czym los zaskoczy Caroline? Film „Piękne dni” otrzymał nominację do Cezarów 2014 za najlepszą rolę kobiecą i drugoplanową rolę męską.

 

***
"Węgierska robota"

28 października 2018 r, godz. 16.00

 

Bilet wstępu: 12 i 10 zł

 

 

Film akcji. Reż. Nimród Antal, wyk.: Bence Szalay, Zoltán Schneider, Viktor Klem, Piroska Móga, György Gazsó, prod. Węgry 2017, czas projekcji 126 min.

 

Film opiera się na prawdziwej historii Attili Ambrusa. Ambrus jest Węgrem z rumuńskiej Transylwanii, dorastającym pod knutem ponurej dyktatury Ceaușescu. W 1988 roku dezerteruje z rumuńskiego wojska i nielegalnie przedostaje się na teren Węgier, do Budapesztu. Nie ma dokumentów, pieniędzy, mieszkania. Udaje się mu zaczepić w klubie hokejowym, pracuje jako człowiek od drobnych napraw, trenuje też z drużyną jako drugi bramkarz. Ciągle jednak dramatycznie potrzebuje pieniędzy: obywatelstwa nie da się załatwić bez łapówki dla odpowiednich ludzi w ministerstwie, rodzina kobiety, którą jest zainteresowany, nie może zaakceptować jej związku z kimś bez pieniędzy i bez szans na ich zdobycie. Ambrus w desperacji napada więc na urząd pocztowy, potem kolejny, następnie przerzuca się na banki. Przez lata zwodzi policję, staje się też kimś w rodzaju ludowego bohatera, ciągle obecnego w mediach i podziwianego przez opinię publiczną. Sława Ambrusa wykracza poza rodzinne Węgry. Poświęconą mu książkę reporterską napisał amerykański dziennikarz Julian Rubinstein.