Informacje o wydarzeniu w ACK UMCS Chatka Żaka


Akademickie Centrum Kultury UMCS Chatka Żaka
tel. (81) 533 32 01 ; fax. (81) 533 58 41
ul. Radziszewskiego 16, 20-031 Lublin
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. - www.ack.lublin.pl

 

 

XXXII Ogólnopolski Festiwal Piosenki Studenckiej i Turystycznej „Bakcynalia” 2018

26-28 października 2018

Chatka Żaka / Radio Lublin

www.bakcynalia.art.pl


Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników muzyki i wędrówek na 32. edycję Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Studenckiej i Turystycznej „Bakcynalia 2018”. W tym roku spotykamy się w dniach 26-28 października w Akademickim Centrum Kultury UMCS „Chatka Żaka” i w Studiu Koncertowym Radia Lublin.

Bakcynalia to przede wszystkim znakomici artyści. Na tegorocznej, festiwalowej scenie w piątek (26.10. w Chatce Żaka) wystąpią: Andrzej Garczarek, Jacek Kleyff w ONZ, a w sobotę w Studiu Koncertowym Radia Lublin Zespół Reprezentacyjny i Wołosatki. Zagrają także laureaci konkursu muzycznego oraz „Małych Bakcynaliów” (piątek, 26.10., godz. 10.00), czyli przeglądu piosenki turystycznej dla najmłodszych.

Tych, którzy oprócz muzyki kochają również turystyczne wyprawy, zapraszamy do wzięcia udziału w Festiwalowych Spotkaniach Podróżniczych, które odbędą się w niedzielę (28. października) w „Chatce Żaka”. Jest to doskonała okazja do posłuchania opowieści podróżników oraz podzielenia się własnymi przygodami. W tym roku do Lublina przyjedzie Arkady Paweł Fiedler z historią podróży maluchem po Afryce. Będzie też okazja do świętowania dwudziestolecia siedziby Studenckiego Koła Przewodników Beskidzkich w Lublinie – łemkowskiej chyży w Zawadce Rymanowskiej.

Ponadto uczestnicy Bakcynaliów będą mieli możliwość odbyć Lubelski Spacer z Historią, wypożyczyć jedną z Festiwalowych Żywych Książek, spróbować swych sił w śpiewie wspólnie z goszczącymi artystami podczas Bakcynaliowych Śpiewanek oraz obejrzeć pokonkursową wystawę „Lublin 1918-2018”.

Wierzymy, że każdy znajdzie wśród festiwalowych atrakcji coś dla siebie. Zapraszamy!

„Bakcynalia”
to akademicki festiwal z tradycjami. Powstał w 1972 roku, a jego nazwa (Epidemia Piosenki Turystycznej „Bakcynalia”) nawiązywała do „zaraźliwości” piosenki turystycznej i zarazem do kierunków studiów pierwszych organizatorów, którymi byli studenci Akademii Medycznej. Przez lata na festiwalu kwitła niezależna kultura studencka, a sposoby na przechytrzanie cenzury stały się wręcz anegdotyczne.

 

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do odwołania lub zmiany poszczególnych punktów programu.