Informacje o wydarzeniu w Galerii Labirynt


Galeria Labirynt
ul. ks. J. Popiełuszki 5, 20-052 Lublin
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ; www.labirynt.com

 
   

Spotkanie z Sebastianem Cichockim

24 października 2018 r, godz. 17.00
Galeria Labirynt, ul. ks. J. Popiełuszki 5, Lublin
Wstęp wolny

 


Spotkanie będzie tłumaczone na PJM; tłumaczka: Magdalena Gach.

Galeria Labirynt zaprasza w środę, 24.10, o godz. 17.00 na spotkanie z Sebastianem Cichockim, głównym kuratorem Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Prezentacja Cichockiego będzie poprzedzona spacerem po wystawie „Stan rzeczy”, która prezentuje prace z kolekcji tej instytucji. Wstęp jest bezpłatny.

Kolekcja Muzeum Sztuki Nowoczesnej koncentrowała się na początku wokół dzieł twórców z Europy Środkowej, z naciskiem na tradycję neoawangardową. Wkrótce jednak zakres zainteresowań instytucji poszerzył się o nowe obszary, wychodząc poza europejski kontekst i tradycję. W kolekcji znajdują się prace twórców z Turcji, Egiptu, Meksyku, Angoli czy Tajlandii. Prezentacja, poprzedzona spacerem po wystawie, dotyczyć będzie polityk kolekcjonowania i budowania instytucji w oparciu o nie-zachodnie kanony historii sztuki.


Sebastian Cichocki jest głównym kuratorem Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, autorem wystaw, tekstów i programów edukacyjnych.

 


Wydarzenie towarzyszące wystawie Stan rzeczy. Kolekcja Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie w Galerii Labirynt w Lublinie.

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do odwołania lub zmiany poszczególnych punktów programu.