Informacje o wydarzeniu w Galerii Labirynt


Galeria Labirynt
ul. ks. J. Popiełuszki 5, 20-052 Lublin
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ; www.labirynt.com

 
   

Stan rzeczy. Spotkanie z Joanną Mytkowską

19 października 2018 r, godz. 17.00

Galeria Labirynt,
ul. ks. J. Popiełuszki 5, Lublin

Wstęp wolny


Galeria Labirynt zaprasza w piątek, 19.10, o godz. 17.00 na spotkanie z Joanną Mytkowską, dyrektorką Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, kuratorką licznych wystaw i autorką tekstów.

Wydarzenie towarzyszy wystawie „Stan rzeczy. Kolekcja Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie w Galerii Labirynt w Lublinie”, którą można oglądać do 11.11.
Spotkanie będzie tłumaczone na PJM; tłumaczka: Magdalena Gach.

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie jest jedną z najmłodszych instytucji sztuki w tej części Europy. Od 2009 roku buduje swoją kolekcję, która zawiera także zbiory archiwalne i filmowe. Sztuka twórców młodszego pokolenia pozostaje w relacji z dziedzictwem wybitnych postaci XX wieku: Oskara Hansena (na polu architektury), Andrzeja Wróblewskiego (malarstwo), Zofii Rydet (fotografia) czy Aliny Szapocznikow (rzeźba).

Prezentacja Joanny Mytkowskiej koncentruje się na doświadczeniu budowania nowej instytucji, jej wychodzenia poza pole sztuki (zaangażowanie w polityki miejskie, architekturę czy działalność akademicką) w relacji do tworzonej przez muzeum kolekcji sztuki.

Joanna Mytkowska jest dyrektorką Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, kuratorką licznych wystaw i autorką tekstów.

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do odwołania lub zmiany poszczególnych punktów programu.