Informacje różne z Lublina i regionu

   

Zadbaj o zdrowie i zbadaj się w „Gabinetach z Różową Wstążką”!
Zapisy startują już 11 październikaJuż wkrótce startuje 11.edycja akcji AVON „Gabinety z Różową Wstążką”! Kobiety z całej Polski skorzystają z puli 7000 dofinansowanych badań USG piersiw 98 gabinetach.Zapisy startują już 11 października.Pierwsze z nich zostaną wykonane 15 października, w Europejski Dzień Walki z Rakiem Piersi.Akcja, podobnie jak w poprzednich latach, organizowana jestwe współpracy ze Stowarzyszeniem ,,Amazonki’’ Warszawa-Centrum.„Gabinety z Różową Wstążką” to część kampanii AVON Kontra Rak Piersi, która w tym roku obchodzi okrągłą, 20. rocznicę.

W tym roku AVON po raz kolejny dofinansuje aż 7000 badań USG piersi.Będzie można z nich skorzystać w 98 gabinetach na terenie całej Polski. Zapisy ruszą kilka dni wcześniej –11 października i potrwają do wyczerpania puli przyznanej danej placówce. Ponieważ w ostatnich latach obserwuje się wzrost zachorowań na raka piersi wśród coraz młodszych kobiet, organizatorzy chcą dotrzeć również do nich, dlatego po raz pierwszy zostaną również uruchomione wygodne zapisy online, za pomocą Facebooka.

„Gabinety z Różową Wstążką”
to program, który nie tylko przypomina, jak ważna jest profilaktyka, ale nieprzerwanie od 11 lat umożliwia kobietom wykonanie kontrolnych badań diagnostycznych. Cena badań to jedynie 20 zł, co w przypadku badania USG jest znaczną ulgą. Kwota ta stanowi równowartość prezentu zawierającego kosmetyki AVON, który otrzyma każda pacjentka po wykonanym badaniu. Gabinety, które dołączyły do akcji, są rozmieszczone na terenie całego kraju, aby umożliwić skorzystanie z badań jak największej grupie kobiet. Placówki te wyróżniają się troską o pacjenta oraz najwyższym standardem obsługi, a udział w projekcie ma dla nich charakter prestiżowy. Szczegółową listę gabinetów można będzie znaleźć na stronie: www.avonkontrarakpiersi.pl od 11 października.


AVON Kontra Rak Piersi już 20 lat w Polsce

Kampania AVON Kontra Rak Piersi świętuje w tym roku 20-lecie swoich działań na rzecz podnoszenia świadomości kobiet w zakresie profilaktyki raka piersi i jest jedną z największych inicjatyw dedykowanych tej ważnej sprawie w Polsce. Celem kampanii jest uświadomienie kobietom, że rak to nie wyrok, a regularne badania USG piersi oraz samobadanie to skuteczne metody na zachowanie zdrowia piersi, a w wielu przypadkach także życia, dzięki wczesnemu wykryciu zmian. Kampanię AVON Kontra Rak Piersi można wspierać cały rok, kupując produkty z Różową Wstążką, dostępne
u Konsultantek AVON i na stronie: www.avon.pl.


BreastCancer Promise

AVON działa na całym świecie! W manifeście AVON BreastCancer Promise, marka zobowiązuje się stworzyć we współpracy z organizacjami charytatywnymi i specjalistami w dziedzinie raka piersi, światowy ruch skupiający się na uświadamianiu kobietom, jakie są czynniki ryzyka tej choroby. AVON chce zaktywizować swoją sieć 6 milionów Konsultantek na całym świecie oraz wykorzystać katalogi i internetowe środki przekazu informacji, by pomóc 50 milionom kobiet rocznie (i ponad 250 milionom kobiet w ciągu 5 lat) nauczyć się rozpoznawać wczesne objawy raka piersi. Marka pragnie pomóc każdej kobiecie zrozumieć, kiedy i gdzie powinna szukać pomocy lekarskiej, poprzez skierowanie jej do lokalnej służby medycznej i organizacji charytatywnych lub poprzez ufundowanie przesiewowych badań mammograficznych.Więcej informacji o kampanii można znaleźć na stronie: https://www.avonfoundation.org/programs/breast-cancer/


Pięknie jest pomagać!