Informacje różne z Lublina i regionu

 

BEZPŁATNE BADANIA I KONSULTACJE DLA MIESZKAŃCÓW LUBLINA

SERVIER DLA SERCA
XVI EDYCJA OGÓLNOPOLSKIEJ KAMPANII
PROFILAKTYCZNO - EDUKACYJNEJ
pod hasłem „ZABÓJCZY DUET”

2 października (wtorek)
w godz. 10.00 - 18.00*
Plac Zamkowy

 
powiększ

Mobilna Kardiologiczna Poradnia Servier oferuje:

  • badanie ciśnienia tętniczego krwi,
  • badanie stężenia glukozy we krwi,
  • badanie stężenia cholesterolu we krwi wraz z frakcjami HDL i DL oraz trójglicerydami,
  • pomiar masy ciała (wskaźnika BMI),
  • konsultacje kardiologiczne (w uzasadnionych przypadkach),
  • EKG (w uzasadnionych przypadkach).

*Kardiologiczna Poradnia Servier może przyjąć ograniczoną liczbę osób.


Od 2003 roku organizatorzy kampanii SERVIER DLA SERCA przypominają nie tylko o tym, jak ważne są regularne badania profilaktyczne, umożliwiające wczesną diagnozę, ale również
o znaczeniu zdrowych nawyków w zmniejszaniu ryzyka wystąpienia chorób układu krążenia.

Celem prowadzonej od 16 lat akcji SERVIER DLA SERCA jest podniesienie świadomości społeczeństwa na temat profilaktyki chorób układu sercowo-naczyniowego i zdrowego stylu życia. Organizatorzy zwracają uwagę na wdrażanie prawidłowych wzorców zachowań prozdrowotnych od najmłodszych lat.

Tegoroczna edycja kampanii odbywa się pod hasłem „Zabójczy duet”
i w sposób szczególny koncentruje się na zagrożeniach jakie niosą za sobą dwa schorzenia cywilizacyjne: nadciśnienie tętnicze i hipercholesterolemia - najczęściej współistniejące czynniki ryzyka sercowo-naczyniowego.

ZAPRASZAMY DO NAMIOTU EDUKACYJNEGO SERVIER, A W NIM:

  • Materiały informacyjne dotyczące profilaktyki chorób układu sercowo-naczyniowego, prawidłowych wartości ciśnienia tętniczego i cholesterolu oraz zagrożeń, jakie wynikają z połączenia tych dwóch najniebezpieczniejszych dla serca schorzeń.
  • Kiosk multimedialny z interaktywnym filmem „W poszukiwaniu ukrytych czynników ryzyka”. Wszyscy zainteresowani mogą wcielić się w rolę bohatera obrazu i sprawdzić, jak wygląda jego profil zdrowotny, dzięki możliwości dokonywania wyborów w trakcie trwania filmu.
  • Wielkoformatowa gra, w której każdy może „zamienić się” w tropiciela czynników ryzyka chorób układu sercowo-naczyniowego oraz sprawdzić swoją wiedzę na temat nadciśnienia tętniczego i hipercholesterolemii.
  • Film edukacyjny przygotowany przez autorów kanału YouTube: „Najprościej Mówiąc” Mikołaja Kolasińskiego i Marcina Czekała. Materiał w prosty sposób przedstawia związek nadciśnienia i cholesterolu z ryzykiem chorób sercowo-naczyniowych. Kompleksowo omówione kwestie diety i wysiłku fizycznego zwracają uwagę widza na istotę regularnych badań i kontroli lekarskich, jak również zachęcają do podjęcia zmian w swoim życiu.

Serdecznie zapraszamy!