Informacje o wydarzeniu w Teatrze Starym

Teatr Stary w Lublinie
ul. Jezuicka 18, 20-113 Lublin
tel: 81 466 59 25
e-mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ; www: http://teatrstary.eu

MAŁA MUZYKA

25 marca 2018 r, g.16:00 i 17:30
Bilety: 25 zł (sprzedawane są dla dzieci – opiekun wchodzi bezpłatnie).

Bilety na spotkania z cyklu „Mała muzyka” można kupić tylko w kasie teatru.
Obowiązuje wcześniejsza rezerwacja.


Warsztaty dla dzieci w wieku od 0 do 3 lat.


Instrumenty perkusyjne. Spotkanie pierwsze - melodia

Zapraszamy na pierwszą z dwóch „Małych muzyk” poświęconą instrumentom bębniącym, dzwoniącym, grzechoczącym, szumiącym i stukającym. Wystąpią: ksylofon, dzwonki chromatyczne, rury diatoniczne, dzwoneczki i inne instrumenty perkusyjne, które potrafią wydawać dźwięki o określonej wysokości. Spotkanie poprowadzi perkusista Marek Fedor.

O prowadzącym:
Marek Fedor, perkusista, cajonista, nauczyciel muzyki, rytmiki, kompozytor, autor projektów teatralnych, absolwent Akademii Muzycznej w Łodzi, muzyk Filharmonii Lubelskiej, pasjonat muzyki i koncertowania.


„Mała muzyka” to cykl spotkań przygotowany specjalnie dla najmłodszej publiczności. Dzieci aktywnie biorą udział w warsztatach, których podstawą jest muzyczna improwizacja instrumentalna, wokalna i ruchowa. Najmłodsi poznają brzmienie rozmaitych instrumentów, mogą przyjrzeć im się z bliska, dotknąć ich, a nawet zagrać. Poznają także cechy muzyki, takie jak tempo, wysokość dźwięku, głośność, nastrój. Animatorami spotkań są lubelscy muzycy mający doświadczenie w pracy z dziećmi i umiejący sprostać dziecięcej wyobraźni muzycznej.
Spotkania z cyklu „Mała muzyka” opierają się na wrodzonej muzykalności człowieka: zdolności rejestrowania dźwięków, umiejętności ich rozróżniania, rozpoznawania i zapamiętywania, dostrzegania w nich sensu, a także odczuwania emocji muzycznych.

Uwaga! Razem z dzieckiem na scenie może przebywać tylko jeden opiekun, drugi opiekun chcący uczestniczyć w koncercie zajmuje miejsce na widowni.

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do odwołania lub zmiany poszczególnych punktów programu.