Informacje różne z Lublina i regionu

Kino Grażyna 
ul. Konrada Wallenroda 4 a, 20-607 Lublin
tel. 660-977-345 
tel. (81) 743-48-29 
www.kinograzyna.pl

 

   

Film " Dwie korony"

25 marca  2018, godz. 16.00

Bilety w cenie 12 i 10 zł

 
 


Film biograficzny. Reż. Michał Kondrat, scen.: Joanna Ficińska,
wyk.: Adam Woronowicz, Cezary Pazura, Arkadiusz Janiczek, Paweł Deląg, Artur Barciś, Antoni Pawlicki,
prod. Polska 2017, czas projekcji: 82 min.

„Dwie korony” to pierwszy film ukazujący nieznane dotąd powszechnie fakty z życia o. Maksymiliana Kolbe, począwszy od jego dzieciństwa, aż do heroicznej decyzji o oddaniu życia za współwięźnia w Auschwitz. Zdjęcia dokumentalne zostały zrealizowane w Polsce, Japonii i we Włoszech. W warstwie fabularnej filmu występują znakomici polscy aktorzy: Adam Woronowicz, Cezary Pazura, Maciej Musiał, Antoni Pawlicki, Dominika Figurska, Sławomir Orzechowski i inni. 

W części dokumentalnej wypowiadają się znawcy życia o. Maksymiliana: osoby duchowne i świeckie, między innymi Kazimierz Piechowski, który spotkał o. Maksymiliana w czasie pobytu w obozie, a słowa, które od niego wówczas usłyszał przemieniły go i ukierunkowały duchowo na całe życie…

 

***

 


Film "Fantastyczna kobieta"

25 marca  2018, godz. 18.00

 

Bilety w cenie 12 i 10 zł

 

 

 

 

Oscar dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego!

 

Dramat. Reż. Sebastián Lelio,
wyk.: Daniela Vega, Francisco Reyes, Luis Gnecco, Aline Küppenheim, Nicolás Saavedra, Amparo Noguera,
Hiszpania, Niemcy, USA, Chile, 2017, czas projekcji: 104 min

 

Orlando (Francisco Reyes) planuje urodzinową niespodziankę dla znacznie młodszej od niego partnerki, Mariny (Daniela Vega). Prezent wręcza jej podczas romantycznego wieczoru, który para spędza w Santiago na kolacji i tańcach. Po powrocie do mieszkania mężczyzna nieoczekiwanie słabnie. Marina zabiera go do szpitala, gdzie musi skonfrontować się z rodziną Orlanda, a także z wrogo nastawioną służbą zdrowia i policją. Wskutek tragicznych wydarzeń będzie musiała zawalczyć o prawo do swoich uczuć, godności, a nawet przeżywania żałoby.