Informacje różne z Lublina i regionu

 

 

KUL ma UL i „pszczelarskie Oskary”Ponad 100 szkół z całej Polski wzięło udział w konkursie „Bliżej pszczół” organizowanym przez: Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II, Fundację Rozwoju KUL oraz Technikum Pszczelarskie w Pszczelej Woli. Najlepsi uczniowie spotkają się w finale, który odbędzie się 22 i 23 marca 2018r. w Lublinie.

- „To jedyny tego typu konkurs dla uczniów starszych klas szkół podstawowych i szkół średnich w Polsce” – podkreśla Renata Horbaczewska, wiceprezes Fundacji Rozwoju KUL, pomysłodawca konkursu.

Finałowi, drugiej już edycji konkursu, towarzyszy konferencja „Pszczoła w mieście”, która odbędzie się 23 marca 2018r. w sali 113 Centrum Transferu Wiedzy KUL, AL. Racławickie 14. Początek o godz. 9.00. Wstęp na konferencję jest wolny.

- „Celem konkursu jest popularyzacja pszczelarstwa, roli pszczoły w środowisku naturalnym człowieka oraz niedocenianego znaczenia produktów pszczelich dla zdrowia. Zaś uczestnictwo w konferencji naukowej pozwoli młodemu człowiekowi spojrzeć na świat pszczół z zupełnie innej strony” – mówi Mirosław Worobik, dyrektor Zespołu Szkół Rolniczych CKP w Pszczelej Woli.

Podczas konferencji wręczone zostaną nagrody dla laureatów konkursu „Bliżej pszczół”.
- „Oprócz atrakcyjnych nagród rzeczowych: laptopów, smartfonów i tabletów po raz pierwszy będziemy wręczać statuetki „pszczele Oskary” zaprojektowane przez lubelskiego artystę Arkadiusza Szweda” - mówi Renata Horbaczewska.

KUL nie przypadkowo włącza się w problematykę ochrony pszczół. Pragniemy przypomnieć, że w maju 2016r. na dachu jednego z budynków Uczelni powstała pierwsza w Lublinie pasieka miejska.

Informacje o Konkursie dostępne są na stronie: www.kul.pl/KULmaUL